Wardacki nie jest już prezesem Grupy Azoty

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-10-2020,8:40 Aktualizacja: 23-10-2020,8:46
A A A

Rada Nadzorcza Grupy Azoty odwołała prezesa Wojciecha Wardackiego i Pawła Łapińskiego z funkcji wiceprezesa - poinformowała spółka w komunikacie.

"Jednocześnie rada nadzorcza postanowiła powierzyć Panu Mariuszowi Grabowi funkcję prezesa zarządu, do momentu powierzenia pełnienia tej funkcji osobie wyłonionej w wyniku wszczynanego Postępowania Kwalifikacyjnego na Członków Zarządu Spółki. Pan Mariusz Grab pełnił dotychczas funkcję wiceprezesa zarządu" - dodano.

Grupa Azoty, nawozy Grupy Azoty, rebranding nawozów Grupy Azoty, dr Wojciech Wardacki, Europejski Zielony Ład

Nawozy Grupy Azoty w nowej odsłonie

Grupa Azoty wdraża nowy system komunikacji dla segmentu Agro. Celem rebrandingu jest stworzenie spójnej wizerunkowo, nowoczesnej i rozpoznawalnej marki produktów, nawiązującej jednocześnie do wyzwań, jakie stawia przed rolnictwem...

Podano również, że Grab złożył oświadczenie, z którego wynika, że "jego działalność wykonywana poza GA nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności spółki, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu".

W komunikacie nie podano przyczyn odwołania członków zarządu. Wardacki został powołany na stanowisko prezesa zarządu spółki 16 grudnia 2016 r.

Grupa Azoty to jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie, działający w sektorze nawozów mineralnych, tworzyw inżynieryjnych, a także produktów OXO i innych chemikaliów.

W jej skład wchodzą m.in. Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca z siedzibą w Tarnowie), Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A i Compo Expert Holding GmbH.

Obecnie GA zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych od 30 czerwca 2008 r.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

15.03 - 17.05.2021 wnioski obszarowe w kampanii 2021 r. - zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych -- zobacz więcej

31.03.2021- 29.05.2021 nabór wniosków - premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów