Ursus sporo zarobi na elektrycznych autobusach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-10-2017,14:40 Aktualizacja: 23-10-2017,14:57
A A A

Ursus zebrał już zamówienia na dostawę w 2018 roku elektrycznych autobusów o wartości prawie 180 mln zł - poinformował Karol Zarajczyk, prezes firmy.

- Zamówienia, które mamy aktualnie zebrane na produkcję autobusów elektrycznych przerosły nasze oczekiwania. Spółka, która jeszcze rok temu była startupem, zebrała zamówienia na przyszły rok o wartości prawie 180 mln zł - powiedział szef Ursusa.

ursus, karol zarajczyk, Andrzej Kierzkowski, pieniądze dla byłych pracowników, nszz solidarność ursus

Ursus pamięta i docenia. Milion dla byłych pracowników

Przedstawiciele Ursusa i NSZZ "Solidarność" Ursus podpisali porozumienie na mocy, którego firma przeleje milion złotych na aktywizację społeczną i zawodową byłych pracowników. Przekazana przez spółkę kwota ma być...

- To jest już mniej więcej 20-proc. udział w przychodach całej Grupy Ursus. Bardzo nas to cieszy. Program E-Bus Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Energii wskazuje na to, że zamówień na elektryczne autobusy będzie coraz więcej. Obecnie bardzo mocno pracujemy nad rozwojem tych produktów. Przykładem tego są elektryczne autobusy dostarczone do Warszawy, które zostały wyposażone w najnowocześniejsze na świecie baterie - dodał.

Prezes podkreślił, że Ursus cały czas inwestuje w rozwój i dopracowanie swoich produktów, oraz w opracowanie nowych. Firma rozpoczęła rozmowy z partnerami dotyczące wykorzystania napędu wodorowego w swoich autobusach i samochodach dostawczych.

- Prowadzimy z dużymi partnerami kolejne projekty, tym razem dotyczące możliwości wykorzystania wodoru do napędu autobusów. Uważamy, że napędy wodorowe dosyć szybko pojawią się w autobusach komunikacji publicznej i małych samochodach dostawczych, gdzie jeszcze technologia bateryjna jest niewystarczająca dla zapewnienia odpowiedniego zasięgu - powiedział prezes Zarajczyk.

- Już teraz, jako jedyni w Europie mamy autobus hybrydowy długości 12 m, który przeszedł homologację, z napędem elektryczno-wodorowym - podkreślił na koniec szef Ursusa.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj