Ursus dostał solidne wsparcie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
13-03-2018,12:45 Aktualizacja: 13-03-2018,12:48
A A A

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił wsparcia finansowego spółce Ursus Bus w zakresie bieżącej działalności, czyli produkcji autobusów. Łączna wartość umowy kredytowej wyniosła 108 milionów złotych.

9 marca BGK podpisał z Ursus Bus umowę kredytową, na mocy której udzieli finansowania dla bieżącej działalności spółki, czyli produkcji autobusów.

Pozyskane w ten sposób środki w kwocie 108 milionów złotych zostaną przeznaczone na potrzeby realizacji pięciu kontraktów - wygranych przetargów przez Ursus Bus oraz konsorcjum Ursus Bus, w skład którego wchodzi Ursus SA, na dostawy autobusów do Zielonej Góry, Szczecinka, Katowic i Lublina.

ursus, autobusy elektryczne, karol zarajczyk, Program E-Bus, napęd wodorowy w autobusach

Ursus sporo zarobi na elektrycznych autobusach

Ursus zebrał już zamówienia na dostawę w 2018 roku elektrycznych autobusów o wartości prawie 180 mln zł - poinformował Karol Zarajczyk, prezes firmy. - Zamówienia, które mamy aktualnie zebrane na produkcję...
"Spłata kapitału w ramach umów kredytowych będzie następować ze środków otrzymanych za dostawy autobusów, w terminie do dnia 31 marca 2019 r." - czytamy w komunikacie.

- Nawiązana współpraca zapewni stabilizację ambitnym planom spółki i wpłynie korzystnie na rozwój elektromobilności i podniesienie jakości życia w miastach - mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus SA.

Przyjęty program elektromobilności to dla polskiej gospodarki niepowtarzalna szansa na zajęcie kluczowych pozycji na europejskim rynku motoryzacji. - Przedsiębiorcy wiedzą o tym doskonale dlatego coraz więcej firm inwestuje w ten segment. Szansę dostrzegają również państwowe instytucje oraz banki - dodaje Zarajczyk.

W 2017 roku spółka Ursus Bus zebrała zamówienia na 100 pojazdów (85 autobusów i 15 trolejbusów) dla sześciu różnych miast: Szczecinka, Katowic, Zielonej Góry, Lublina, Środy Śląskiej i Łomianek. Aktualna wartość zamówień na 2018 rok na dostawę elektrycznych autobusów przekroczyła już 180 milionów złotych, stanowiąc ponad 20 proc. udziału w przychodach całej grupy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj