Ursus chce budować kolejną fabrykę. Potrzebuje milionów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
17-05-2017,14:00 Aktualizacja: 17-05-2017,14:32
A A A

Ursus potrzebuje 55 milionów złotych, by zbudować w Lublinie nową fabrykę, w której z taśm produkcyjnych zjeżdżać będą autobusy elektryczne, traktory, maszyny rolnicze i pojazdy elektryczne.

O planach konsolidacji całej produkcji w jednym miejscu mówił Karol Zarajczyk, prezes firmy podczas konferencji prasowej podsumowującej kwartalne wyniki notowanej na giełdzie spółki - informuje "Dziennik Wschodni".

andrzej duda, etiopia, ursus, karol zarajczyk, program goafrica

Ursus przeciera szlak. GoAfrica to szansa dla Polski

Chciałbym, żeby w ramach programu GoAfrica jak najwięcej polskich przedsiębiorców zainteresowało się krajami Afryki. Są to ogromne i bardzo perspektywiczne rynki zbytu - mówił w w Etiopii prezydent Andrzej Duda. Prezydent wraz z...

Koszt budowy nowego zakładu oszacowano na 45 milionów złotych (wraz gruntem). Kolejne 10 milionów pochłonie przeniesienie maszyn i doposażenie hal. Obecnie Ursus posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście i Opalenicy.

Zarajczyk zapowiedział, że obiekty obecnie należące do firmy zostałyby sprzedane lub wydzierżawione. Firma produkuje ciągniki rolnicze, autobusy elektryczne i hybrydowe, trolejbusy oraz maszyny rolnicze. Konstruuje też elektryczne samochody dostawcze.

Niewykluczone, że pomysł budowy nowej fabryki związany jest m.in. z ambitnymi planami uruchomienia produkcji elektrycznego samochodu dostawczego Elvi. Ursus pochwalił się nim w kwietniu.

- Jeżdżący prototyp ma szansę powstać jeszcze do końca tego roku lub na początku 2018. Na jego budowę oraz stworzenie linii produkcyjnej staramy się o dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - mówi dziennikowi Mariusz Lewandowski, rzecznik prasowy Ursusa.

[WIDEO] Fabryka Ursusa w Lublinie. Zobacz, jak powstają nowoczesne polskie ciągnikiźródło: Dziennik Wschodni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Do 24.02.2023 - można ubiegać się o wsparcie na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” z PROW2014_2020.

31.01.2023 – 1.03.2023 – nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej