Tarcza Łan Extra 250 EW to przewaga w walce z grzybami

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
01-09-2016,14:05 Aktualizacja: 01-09-2016,14:57
A A A

Nowość w ofercie CIECH Sarzyna to skuteczny środek grzybobójczy o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby w uprawie rzepaku ozimego i pszenicy ozimej.

Tarcza Łan Extra 250 EW jest idealnym narzędziem w walce z takimi chorobami roślin jak brunatna plamistość liści, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna pszenicy, czerń krzyżowych, sucha zgnilizna kapustnych czy zgnilizna twardzikowa.

Szabla 480 EC, herbicyd, środek chwastobójczy, CIECH Sarzyna

"Szabla" z Sarzyny ścina chwasty u korzeni

Szabla 480 EC to niezwykle skuteczny herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym. Nowość w ofercie CIECH Sarzyna, to produkt wygodny w stosowaniu dzięki niskiej dawce na 1 ha oraz...


Zalety tego produktu to:

  • ekonomiczne rozwiązanie w ochronie pszenicy i rzepaku ozimego
  • duże spektrum zwalczanych chorób
  • idealny komponent do tworzenia mieszanin zbiornikowych o szerokim spektrum zwalczanych chorób
  • szeroki termin stosowania
  • w rzepaku ozimym nie tylko ogranicza presję chorób, ale również działa jako regulator wzrostu - stosowany jesienią poprawia przezimowanie, stosowany wiosną ułatwia zbiór i poprawia jakość nasion.

Tarcza Łan Extra 250 EW w zbożach charakteryzuje się szerokim terminem stosowania od fazy początku strzelania w źdźbło do fazy końca kłoszenia (BBCH 30-59). Środek jest również bardzo dobrym rozwiązaniem w ochronie fungicydowej rzepaku ozimego. Zastosowanie w okresie  jesiennym w fazie rzepaku 4-8  liści (BBCH 14-18) zabezpieczy plantacje przed czernią krzyżowych.

ziemowit

CIECH rozpoczyna ekspansję na nowym rynku

ZIEMOVIT to propozycja dla wszystkich miłośników zieleni oraz spędzania wolnego czasu w otoczeniu natury, którzy chcą kompleksowo zadbać o swój ogród lub działkę. Pod tą marką znajdą oni między innymi najwyższej jakości...

Środek wykazuje także działanie jako regulator wzrostu - stosowany jesienią przygotowuje rośliny rzepaku do dobrego przezimowania. Tarcza Łan Extra 250 EW zapewni ochronę rzepaku przed chorobami grzybowymi, a także wpłynie na jego pokrój - "skrócenie rzepaku" i pogrubienie szyjki korzeniowej. Umieszczony niżej pąk wierzchołkowy będzie mniej narażony na przemarznięcia.

Wyrób CIECH Szarzyna zawiera tebukonazol z grupy triazoli. Fungicyd ma formę płynu do sporządzania emulsji wodnej. Środek może być stosowany samodzielnie w rekomendowanych  dawkach lub w mieszaninach zbiornikowych z innymi produktami, zgodnie z zaleceniami etykiet. Tarcza Łan Extra 250 EW jest już dostępny w sprzedaży opakowaniach: 1, 5, 10  i 20-litrowych.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu