Studia w SGGW. Znamy najbardziej oblegane kierunki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
13-07-2016,11:15 Aktualizacja: 13-07-2016,13:57
A A A

Dietetyka, finanse i rachunkowość, logistyka, weterynaria oraz informatyka to najpopularniejsze w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne. Rekrutacja potrwa do połowy sierpnia.

"Mimo zmniejszającej się co roku liczby maturzystów na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas tegorocznej rekrutacji zarejestrowało się o półtora tysiąca osób więcej niż w dwóch poprzednich latach. Na studia w SGGW w pierwszym terminie rekrutacji chciało się dostać ponad 16 tysięcy maturzystów" - informuje biuro prasowe uczelni.

SGGW, wyróżnienie, edukacja, studia, studenci, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

SGGW z prestiżowym wyróżnieniem

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została wyróżniona tytułem "Najbardziej innowacyjnej i kreatywnej uczelni w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych" oraz certyfikatem "Dobra uczelnia, dobra...
SGGW ogłosiła pierwsze wyniki kwalifikacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia. Najwięcej kandydatów chciało studiować na kierunku Finanse i Rachunkowość. O 120 miejsc ubiegało się 1129 osób. O jedno miejsce walczyło 9,4 kandydatów.

Największa konkurencja była na Dietetyce, gdzie o jedno miejsce ubiegało się 10,2 kandydatów (o 60 miejsc walczyło 612 osób). Trzecie miejsce pod względem konkurencji o jedno miejsce zajęła Logistyka - 7,0 os./miejsce (841 zarejestrowanych na 120 miejsc).

O 150 miejsc na Weterynarii ubiegało się 989 kandydatów, czyli 6,6 os./miejsce. W tym roku popularne są także studia na Informatyce - 5,3 os./miejsce (709 zarejestrowanych, 135 miejsc), Zarządzaniu - 5,0 os./miejsce (594 zarejestrowanych, 120 miejsc) oraz Biotechnologii - 5,0 os./miejsce (374 zarejestrowanych, 75 miejsc).

studenci, SGGW, WRiB, Wiesław Gryn, Rogów, Zamojszczyzna

Pasjonaci z SGGW u Wiesława Gryna

Wraz z grupą pasjonatów rolnictwa – studentek i studentów kierunku rolnictwo na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie miałem okazję być 28 maja w gospodarstwie Wiesława Gryna w Rogowie na Zamojszczyźnie. Myślę, że każdy...
Średnio w pierwszym etapie rekrutacji na studia stacjonarne w SGGW o jedno miejsce obiegają się troje kandydatów.

W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami były: Dietetyka - 10.2 os./miejsce, Finanse i Rachunkowość - 9.9 os./miejsce, Weterynaria - 6,8 os./miejsce, Logistyka - 6.2 os./miejsce, Ekonomia - 5.9 os./miejsce, Biotechnologia - 5.0 os./miejsce, Informatyka - 4.7 os./miejsce, Zarządzanie - 4.1 os./miejsce, Technologie Energii Odnawialnej - 4.1 os./miejsce.

Terminy rekrutacji, wolne miejsca oraz progi punktowe na poszczególnych kierunkach można sprawdzić na stronie http://kandydat.sggw.pl/

SGGW, Dni SGGW, uczelnia, jubileusz, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, 200-lecie SGGW

Jubileuszowe Dni SGGW, czyli uczelnia świętuje 200-lecie istnienia

Drony, inteligentne ciągniki, poradnictwo żywieniowe, konsultacje dietetyczne, pokazy kur ozdobnych, owadów i mnóstwo konkursów - to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego...
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez Internet, a przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów. 

Dokumenty są składane w Biurze Spraw Studenckich dopiero po uzyskaniu informacji, że kandydaci zostali przyjęci na studia. Internetowa rejestracja kandydatów jest bardzo prosta i polega na wpisaniu określonych danych osobowych oraz ocen uzyskanych na maturze.

Dane te można uzupełniać w dowolnym momencie. Po wpisaniu ocen z matury kandydaci uzyskują dostęp do panelu umożliwiającego wybór kierunku studiów. Panel rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku, ale decyzję można zmieniać kilkakrotnie (w określonych terminach) w trakcie rekrutacji.

SGGW, laboratoria, weterynaria, Centrum Badań Biomedycznych, naukowcy, edukacja

Centrum Badań Biomedycznych SGGW pokaże to, co ma najlepszego

Centrum Badań Biomedycznych (CBB) Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otwiera swoje laboratoria dla zwiedzających.   12 maja w godzinach od 9 do 15 pracownicy Centrum Badań Biomedycznych zlokalizowanego przy ul....
Komunikacja z maturzystami w trakcie rekrutacji odbywa się poprzez internetowe strony rekrutacyjne SGGW, Panel Administracyjny w Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) oraz pocztą elektroniczną (adres e-mail kandydata wpisany w SOK). Dzięki temu kandydaci w każdej chwili całego procesu rekrutacyjnego otrzymują bardzo precyzyjne informacje o jego  przebiegu.

Dla kandydatów, którzy nie mają dostępu do internetu uczelnia przygotowała stanowiska komputerowe w Biurze Spraw Studenckich przy ul. Nowoursynowskiej 166, w budynku 8, w dni robocze w godz. od 9.00 do 15.00.

Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną w wysokości 85 złotych, niezależnie od tego ile razy zmienią decyzję co do kierunku na  którym chcą studiować.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu