Staże dla studentów i absolwentów rolnictwa i ogrodnictwa w USA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr inż. Arkadiusz Artyszak|redakcja@agropolska.pl
27-10-2015,17:25 Aktualizacja: 27-10-2015,18:46
A A A

Uniwersytet Stanowy Ohio (The Ohio State University) od ponad 35 lat organizuje płatne staże dla studentów w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli ktoś chce praktycznie poznać amerykańskie rolnictwo, powinien spróbować wziąć udział w stażu. Przy okazji może podszkolić swój język angielski oraz poznać kulturę tego kraju. Ważne jest, że uzyskane doświadczenie zawodowe i życiowe ułatwia później zdobycie dobrze płatnej pracy lub efektywniejsze prowadzenie własnego gospodarstwa.  Jest to też prawdziwa przygoda, którą uczestnicy programu wspominają przez wiele lat.

Jubileusz 200-lecia SGGW. Ważna konferencja i zjazd absolwentów

Z okazji 200-lecia Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Rolnictwa i Biologii organizuje konferencję jubileuszową pod patronatem rektora SGGW oraz zjazd absolwentów. Konferencja odbędzie się 25 września w Auli...

Silna grupa stażystów z Polski przyjeżdża z najstarszej uczelni rolniczej w kraju, jaką jest SGGW w Warszawie. Na razie dominują ogrodnicy. Ci, którym udało się wziąć udział w stażu są z niego zadowoleni i polecają go koleżankom i kolegom. Program jest w Polsce popularny, każdego roku korzysta z niego około 30 osób.

Od początku programu, czyli od 1979 r. wzięło w nim udział ponad 10 tys. studentów rolnictwa i ogrodnictwa z około 90 krajów. Uniwersytet Stanowy Ohio powstał w 1870 roku. 

Więcej informacji na stronie www.ohioprogram.org

Udział w programie jest szczególnie łatwy dla studentów z Polski. Jednym z koordynatorów jest Grzegorz Łęcki, absolwent Uniwersystetu Przyrodniczego w Poznaniu, z którym można kontaktować się bezpośrednio pod adresem: Lecki.1@osu.edu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj