StartLac od AHV wchodzi na rynek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
23-05-2024,16:20 Aktualizacja: 23-05-2024,16:21
A A A

Firma AHV wprowadza na rynek StartLac Tablet, ulepszoną wersję znanego Milk Start Tablet. Ten naturalny produkt to pasza dietetyczna ułatwiająca prawidłowe wejście w laktację krów po wycieleniu.

StartLac Tablet może być stosowana jako wsparcie dla krów w okresie rozdojenia, zmniejszając ryzyko wystąpienia gorączki mlecznej i subklinicznego niedoboru wapnia (hipokalcemii).

Zarówno StartLac Tablet, jak i StartLac Paste zawierają szybko przyswajalny wapń w formie pidolanu, fosfor, magnez i aktywną witaminę D3, która wspomaga metabolizm wapnia.

Organizm krowy dzięki temu jest stymulowany do wchłaniania go także z własnych kości.

mleko, cena mleka, mleko surowe, mleczarnie, krowy mleczne, produkcja mleka, mleko w UE

Mleko po raz czwarty z rzędu potaniało

Mleko w kwietniu kosztowało w skupie 202,56 zł za hl tj. o 0,2% mniej niż w marcu (205,04 zł/hl) oraz o 6,6% mniej niż przed rokiem (216,80 zł za hl). Cena mleka kwietniu 2024 roku w Polsce, według Głównego Urzędu Statystycznego, po raz...

Produkt zawiera drożdże, które wspomagają trawienie oraz inulinę o działaniu prebiotycznym, wspomagającą wykorzystanie energii.

Dostarcza też minerały w wysoko przyswajalnej formie, dzięki czemu nie muszą być one wstępnie przetwarzane przez organizm.

Umożliwia to bezpośrednie wchłanianie makroelementów i stymuluje przyswajanie minerałów z kości i paszy.

Produkt działa szybko, przywracając równowagę energetyczną i mineralną. Istotne jest również jego działanie stymulujące krowę do ponownego rozpoczęcia pobierania paszy, dzięki czemu organizmowi dostarczane są niezbędna energia i składniki odżywcze.

StartLac nie ma negatywnego wpływu na jakość mleka, które nie podlega karencji oraz nie wymusza separowania zwierząt. Jest on w formie zwartej tabletki, co ułatwia aplikację produktu.

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) 


 

 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich