Specjalna oferta kredytowa dla rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
27-01-2018,13:15 Aktualizacja: 27-01-2018,13:45
A A A

Bank BGŻ BNP Paribas przygotował nową ofertę dla rolników. Obejmuje ona kredyty udzielane na korzystnych warunkach, takich jak zerowa prowizja i niska, sięgająca nawet 0,99 proc. marża, a także atrakcyjnie oprocentowane lokaty terminowe.

Oferta będzie dostępna do końca maja 2018 roku.

- Dla naszych klientów przygotowaliśmy bezkonkurencyjną ofertę kredytów, dzięki którym będą mogli na korzystnych warunkach sfinansować inwestycje, kupić środki do produkcji rolnej czy spłacić zaciągnięte wcześniej pożyczki i kredyty - mówi Marcin Grabiszewski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów Biznesowych BGŻ BNP Paribas.

egzekucje komornicze, kredyty dla rolników, zajęcie majątku rolnika, ministerstwo sprawiedliwości, organizacje rolnicze

Przepisy mają bronić rolników. Przed komornikiem czy kredytem?

Zdaniem bankowców nowe rozporządzenie ministra sprawiedliwości w sprawie określenia przedmiotów należących do rolnika, które nie podlegają egzekucji komorniczej, wstrzyma kredytowanie gospodarzy. Według polityków jest za...

- Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy mają nadwyżki środków i chcieliby je ulokować na atrakcyjnych warunkach. Pierwszy kwartał to okres, w którym większość rolników rozpoczyna przygotowania do wiosennych zasiewów, potrzebuje więc finansowania np. na zakup środków obrotowych, modernizację gospodarstwa, zakup nowego sprzętu lub gruntów - dodaje.

Kredyt odnawialny Agro Ekspres jest udzielany w rachunku bieżącym na 5 lat z możliwością odnowienia na kolejne okresy. Po jego uruchomieniu, każda wpłata środków będzie zaliczana na spłatę kredytu, co umożliwia jego ponowne wykorzystanie.

Kredyt jest dostępny bez prowizji za udzielenie, z niskim oprocentowaniem WIBOR 3M i marżą od 0,99 proc do 3,99 proc., w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia na życie, w zakresie określonym przez bank. 

walka z asf, pomoc dla producentów świń, bioasekuracja, odstrzał dzików

Bruksela zatwierdziła program pomocy dla gospodarstw w związku z ASF

Komisja Europejska zatwierdziła program pomocy krajowej, z którego będą korzystać producenci rolni z województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia ASF....
Kredyty inwestycyjne Agro Progres oraz pożyczka hipoteczna Agro Lider pozwolą z kolei na długoterminowe finansowanie zakupu gruntów, sprzętu lub na sfinansowanie dowolnego celu związanego z prowadzeniem gospodarstwa. Te produkty również można otrzymać bez prowizji w BGŻ BNP Paribas.

Z oferty specjalnej mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci. 

Dodatkowo rolnicy, którzy w okresie promocji dołączą do grona klientów banku i posiadający nadwyżki środków, będą mieli możliwość ulokowania ich na jedno-, trzy- lub sześciomiesięcznej lokacie terminowej z podwyższonym oprocentowaniem 2,1 proc., bez ograniczenia co do liczby zakładanych lokat.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Do 24.02.2023 - można ubiegać się o wsparcie na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” z PROW2014_2020.

31.01.2023 – 1.03.2023 – nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej