SGGW: trwa nabór na nowe studia "Ekologiczne Rolnictwo i Produkcja Żywności"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (sggw, art) | redakcja@agropolska.pl
13-06-2018,21:50 Aktualizacja: 13-06-2018,21:51
A A A

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie od 1 października 2018 r. rozpoczną się wyjątkowe studia licencjackie "Ekologiczne Rolnictwo i Produkcja Żywności" – "Organic Agriculture and Food Production". Takich studiów na poziomie licencjackim prawdopodobnie nie ma nigdzie w Europie, a może nawet na świecie. Studia będą prowadzone w języku angielskim.

Studia pierwszego stopnia na tym kierunku zapewniają możliwość uzyskania wykształcenia w najbardziej obecnie pożądanych specjalnościach, jakimi są ekologiczna produkcja roślinna, jakość żywności i ochrona roślin. W zakresie studiów istnieje również możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy, umiejętności pracy zespołowej i rozwiązywania problemów.

Produkcja ekologiczna rozwija się na całym świecie bardzo dynamicznie. Jest to obecnie najszybciej rozwijająca się gałąź rolnictwa. Co roku zwiększa się powierzchnia upraw ekologicznych, przybywa ekologicznych producentów żywności, a tym samym wzrasta wartość rynku eko-produktów.

mieszanka, pole

Wydział Rolnictwa i Biologii SGGW: startują studia Organic Agriculture and Food Production

Od 1 października 2018 r. Wydział Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie uruchamia studia Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności prowadzone w języku angielskim. Misją studiów jest przekazanie holistycznej i interdyscyplinarnej wiedzy z...

Produkcję ekologiczną prowadzi się na wszystkich kontynentach, jednak największe obszary upraw ekologicznych znajdują w Oceanii, Europie, Ameryce Łacińskiej i w Azji. W Europie potentatami upraw ekologicznych są Hiszpania, Włochy i Francja. Fakty świadczące o dynamicznym wzroście sugerują, że rynek żywności ekologicznej jest bardzo obiecujący, a edukacja w tym kierunku to dobra inwestycja we własną przyszłość i karierę zawodową.

Rozwój rolnictwa ekologicznego jest również ważnym elementem długofalowej wspólnej polityki rolnej w Unii Europejskiej.

Studia są przeznaczone dla przyszłych pracowników łańcucha produkcji ekologicznej. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć pracę w gospodarstwach ekologicznych, w przetwórstwie ekologicznej żywności, w handlu oraz w innych firmach pracujących w obsłudze produkcji ekologicznej.

Niezwykle ważną informacją dla kandydatów - cudzoziemców jest fakt, że pierwszy trzyletni cykl nauki rozpoczynający się w 2018 r. jest bezpłatny dzięki środkom z dotacji Unii Europejskiej.

Wszystkie informacje na temat zasad rekrutacji i opis studiów można znaleźć na stronie internetowej SGGW: www.sggw.pl

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu