Ruszył jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
03-10-2019,13:45 Aktualizacja: 03-10-2019,13:51
A A A

1 października w Concordii Ubezpieczenia - Grupa Generali rozpoczął się jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw. Potrwa do końca listopada, a ochroną mogą być objęte uprawy zbóż ozimych (pszenica, pszenżyto, jęczmień i żyto) oraz rzepaku ozimego.

- Ubezpieczenia będą zawierane od ryzyka gradu lub w specjalnie przygotowanych pakietach uwzględniających grad i ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne oraz najszerszy pakiet zawierający dodatkowo: deszcz nawalny i huragan - wyjaśnia Krzysztof Mrówka, dyrektor biura ubezpieczeń rolnych firmy.

Concordia ponownie Przyjazną Firmą Ubezpieczeniową

Concordia Ubezpieczenia znalazła się w prestiżowym gronie najlepszych firm ubezpieczeniowych w Polsce. W tegorocznej, piątej już edycji rankingu "Gazety Bankowej" Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2014 Concordia uplasowała się na podium,...

- Możliwe będzie również ubezpieczenie tylko od ryzyka gradu. Już w momencie podpisywania umowy, zostanie wybrany ryczałtowy wariant wypłaty odszkodowania za szkody powstałe w wyniku ujemnych skutków przezimowania - 15 lub 25 proc. sumy ubezpieczenia. Dodatkowo, ubezpieczenie będzie można rozszerzyć o ochronę od ognia, a dla tych, którzy ubezpieczyli swoje zboża ozime w Concordii - dodaje ekspert.

Warto pamiętać ponadto o ciekawej ofercie pakietu ryzyk dodatkowych obejmującym ubezpieczenie Ochrony Prawnej rolnika i NNW rolnika, a także o dodatkowych zniżkach na ubezpieczenie w ramach Concordia Agro.

Nawet 65 proc. dopłaty z budżetu państwa do składki gwarantuje ustawa o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Zawierając umowę szczególnie trzeba zwrócić uwagę na jej: zakres, definicje oraz wyłączenia odpowiedzialności.

susza rolnicza, ubezpieczenie plonów, adrian zandberg, lewica, ceny żywności

Lewica chce wprowadzenia powszechnych ubezpieczeń od suszy

Adrian Zandberg, lider partii Lewica Razem zapewnia, że lewica chce wprowadzenia powszechnych ubezpieczeń od suszy oraz zasady, że dla małych i średnich gospodarstw, koszt ubezpieczenia plonów będzie pokrywany przez państwo. Na konferencji...

Wybierając ofertę warto też przeanalizować takie szczegóły, jak: procent ubytku w plonie od jakiego przejmowana jest odpowiedzialność za szkody, brak stosowania udziałów własnych, stałą sumę ubezpieczenia czy odpowiedzialność za szkody na polu, ale też jego części.

Ważne jest także, aby towarzystwo, z którym zawiera się umowę, nie stosowało mechanizmów obniżających odszkodowanie, jeżeli ceny płodów rolnych spadną w trakcie żniw.

- Odpowiedzialność Concordii za szkody spowodowane przymrozkami wiosennymi lub gradem rozpoczyna się od 8 proc. ubytku w plonie, w przypadku wykupienia specjalnej klauzuli szczególnej. Wyliczając szkodę, pod uwagę bierzemy nie tylko całą powierzchnię pola, lecz także jego części, ponieważ wiemy, że szkoda może być rozłożona nierównomiernie - zadeklarował na koniec Mrówka.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu