Rotam - 70 lat w branży ochrony roślin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
15-10-2020,14:30 Aktualizacja: 15-10-2020,13:59
A A A
Początki działalności firmy Rotam na świecie sięgają 1950 r. Wówczas obejmowała dwa obszary: Live Sciences (środki produkcji dla rolnictwa) oraz dystrybucję i sprzedaż detaliczną żywności. Pierwszy z nich jest głównym obszarem działalności do dziś. 
 
Obszar Live Sciences został wyodrębniony w oddzielną spółkę - Rotam CropSciences Ltd. z siedzibą w Hongkongu i zakładami produkcyjnymi, m.in. na Tajwanie, w Hongkongu, a potem w Kanadzie. W 1991 r. - także w Hongkongu - powstała firma Rotam Agrochemical Company Ltd., a w 2009 r. Rotam Global AgroSciences Ltd. jako holding firm, który notowany jest obecnie na giełdzie. 
 
środki ochrony roślin, gus, zużycie śor

Środki ochrony roślin w liczbach. Czego zużywamy najwięcej?

65,3 tys. t - tyle wyniosła sprzedaż środków ochrony roślin w roku gospodarczym 2018/2019, przy czym tylko 17 tys. t (ok. 26 proc. środków dostarczonych na rynek) pochodziło z produkcji krajowej. Jak podaje w swoim dokumencie...
Zajmuje się badaniami, rozwojem, produkcją i sprzedażą środków ochrony roślin oraz biostymulatorów na rynkach zagranicznych, m.in. w obu Amerykach, Europie, Azji i Afryce. Dostarcza je plantatorom przy udziale międzynarodowych i lokalnych firm dystrybucyjnych. 
 
Dzięki szerokiej gamie produktów, w tym herbicydów, insektycydów, fungicydów, regulatorów wzrostu i biostymulatorów, Rotam pomaga producentom w maksymalizowaniu ekonomicznego potencjału ich gospodarstw. 
 
Obecnie działalność Life Sciences jest podstawową działalnością Grupy Rotam, a na jej rzecz pracuje prawie 1000 osób na świecie. Pozostała część grupy zajmuje się m.in. produkcją farmaceutyków, leków weterynaryjnych i opakowań. 
 
Swoją działalność realizuje za pośrednictwem 40 firm na świecie. Siedziba grupy znajduje się w Vancouver w Kanadzie. Cechą, która zdecydowanie wyróżnia produkty firmy Rotam, w tym także te dla rolnictwa, jest ich innowacyjność i bardzo wysoka jakość.
 

Środków ochrony roślin używaj z głową. Tu nie ma miejsca na błędy

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa apeluje do rolników o rozwagę podczas wykonywania zabiegów chemicznej ochrony roślin, szczególnie przy użyciu insektycydów. Dlaczego? Niosą niezwykle duże zagrożenie dla...
W Europie firma Rotam (Rotam Agrochemical Europe Ltd.) pojawiła się dopiero w 2008 r. otwierając swoje biuro w Wielkiej Brytanii. W kolejnych latach spółki zostały założone także we Francji, Turcji oraz w Niemczech. 
 
Na terenie naszego kraju sprzedaż produktów firmy Rotam prowadzona jest za pośrednictwem firm dystrybucyjnych. Lista zarejestrowanych i sprzedawanych w Polsce środków ochrony roślin obejmuje obecnie 28 produktów dla rolnictwa i ogrodnictwa, w tym herbicydy, fungicydy i akarycydy. 
 
Rotam zaprasza wszystkich zainteresowanych rolników do odwiedzenia nowej strony internetowej w polskiej wersji językowej, która zawiera podstawowe informacje o oferowanych przez firmę produktach. Można ją znaleźć pod adresem www.rotampoland.com 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

30.09. - 29.10.2020 rekompensata na zakończenie działalności rolniczej <-- zobacz więcej

15.10 - 02.11.2020 składka KRUS na IV kwartał <-- zobacz więcej

19.10 - 30.11.2020 wsparcie finansowe na tworzenie grup producentów  <-- zobacz więcej

26.10 - 24.11.2020 dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego <-- zobacz więcej

15.10 - 31.12.2020 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej <-- zobacz więcej

30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę