Roman Kierzek dyrektorem IOR-PIB

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
29-03-2022,11:15 Aktualizacja: 29-03-2022,12:19
A A A

Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa powołał dra hab. Romana Kierzka, prof. IOR-PIB na stanowisko Dyrektora Instytutu Ochrony Roślin-Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu.

Kierzek obejmuje funkcję po półrocznym pełnieniu obowiązków dyrektora IOR-PIB. Od 2017 roku był również dyrektorem IOR-PIB do spraw naukowo-badawczych. Wcześniej zajmował stanowisko kierownika Zakładu Herbologii i Techniki Ochrony Roślin.

- Ostatnie pół roku było czasem wytężonej pracy, ale również obserwacji i analizy, w jakim kierunku powinien zmierzać Instytut Ochrony Roślin-PIB, jakie aspekty jego działalności powinny być szczególnie rozwijane, na przykład w kontekście strategii Europejskiego Zielonego Ładu. Polskie rolnictwo musi radzić sobie z wieloma wyzwaniami - od zmian legislacyjnych, poprzez klimatyczne, a na sytuacji geopolitycznej kończąc. W każdym z tych aspektów ochrona roślin i wiążące się z nią zapewnienie żywności społeczeństwu, stają się coraz ważniejszym czynnikiem w kształtowaniu społecznego dobrobytu. I na opracowaniu rozwiązań, które będą odpowiedzią na te wyzwania, będziemy w najbliższym czasie koncentrować się - wyjaśnił Roman Kierzek.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt