Robot udojowy DeLaval z nowymi możliwościami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
26-11-2019,15:30 Aktualizacja: 26-11-2019,15:01
A A A

DeLaval rozszerza linię produktów VMS™ o nowy system doju DeLaval VMS™ V310. Jest on wyposażony w moduł DeLaval RePro™, który automatycznie wykrywa ruję i cielność podczas procesu doju.

DeLaval przedstawia nową koncepcję systemu automatycznego doju. Nowy VMS™ V310 opiera się na swoim poprzedniku VMS™ V300, wprowadzonym na rynek w 2018 roku.

Technologie DeLaval InControl™, DeLaval PureFlow™ i DeLaval InSight™ są standardem w obu systemach, natomiast najnowsza technologia DeLaval RePro™ dostępna jest wyłącznie w VMS™ V310.

mleko, skup mleka, cena mleka, mleczarnie, bydło mleczne, PFHBiPM, producenci mleka, mleko surowe w skupie, mleczarnie

Mleko jest droższe, ale nie wszędzie

Cena mleka w październiku wzrosła. Tym samym hodowcy bydła i producenci mleka trzeci miesiąc z rzędu otrzymywali wyższe stawki za ten surowiec. Mleko, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w październiku bieżącego roku kosztowało...

DeLaval RePro™, jak informuje producent, zapewnia hodowcom dokładny wgląd w status rozrodczy każdej krowy w stadzie. Korzystając z próbkowania i analizy opartej na progesteronie system umożliwia wykrycie w czasie rzeczywistym rui i cielności dojonych mlecznic oraz sztuki, które mają zaburzony cykl rozrodczy.

DeLaval VMS ™ V310 to zdaniem producenta pierwszy system doju, który automatycznie potwierdza cielność krowy. Firma podkreśla, że dzięki temu hodowcy będą posiadać zdrowsze sztuki w swoim stadzie. Zmniejszeniu ulegną także koszty weterynaryjne dzięki zacieleniu we właściwym czasie.

"VMS V310 wykonuje 90% naszych zadań. Wcześniej wykonywaliśmy badania USG, ale dzięki Repro praktycznie ich nie potrzebujemy, ponieważ system mówi nam, kiedy krowy są cielne" mówi Christian Legret, właściciel DeLaval VMS™ V310 z Francji.

Nowy system doju DeLaval VMS ™ V310 będzie dostępny od 1 stycznia 2020 r. Więcej informacji na jego temat znajdziesz TUTAJ.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej