PZU: niebawem statystyki ws. wypłat poszkodowanym w nawałnicach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-08-2017,11:30 Aktualizacja: 16-08-2017,11:41
A A A

Jeszcze w środę mogą być pierwsze statystki ws. wypłat odszkodowań osobom poszkodowanym w ostatnich nawałnicach - powiedział w środę PAP dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Grupy PZU Marek Baran.

Od piątku do wtorku, jak podał PZU, zgłoszono u ubezpieczyciela ponad 16 tys. szkód majątkowych i rolnych oraz ponad 6 tys. szkód komunikacyjnych

PZU uruchomił już specjalną ścieżkę przyspieszonych wypłat. Jak podała spółka, pierwsze pieniądze już trafiły do poszkodowanych.

wichury nad Polską, straty w rolnictwie, pomoc dla rolników, straty w gospodarstwach

Były wichury, są ogromne straty. Potrzebna pomoc rolnikom

Przewodniczący kaliskiej Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu Mieczysław Łuczak złożył w ministerstwie rolnictwa wniosek z prośbą o uruchomienie pomocy finansowej dla rolników z terenu powiatu kaliskiego. Mieczysław...
Według PZU w środę ubezpieczyciel uruchomi wypłaty na masową skalę. We wszystkich zgłoszonych szkodach wypłata zaliczki na poczet odszkodowania nastąpi w ciągu siedmiu dni.

"W wielu przypadkach wypłaty będą dokonane bez ekspertyzy rzeczoznawców" - podkreślono w komunikacie firmy.

Jak podkreślił, cytowany w komunikacie firmy, prezes PZU Życie, odpowiedzialny za likwidację szkód w Grupie PZU, Roman Pałac, w odpowiedzi na apel premier Beaty Szydło "zostały podjęte specjalne działania, których celem jest jak najszybsza pomoc poszkodowanym" w nawałnicach.

"PZU wdrożyło procedurę zarządzania kryzysowego, uruchomiliśmy pierwsze wypłaty, zwiększona została dwukrotnie liczba konsultantów na infolinii, maksymalnie skróciliśmy czas zgłaszania szkody” - podkreślił prezes Pałac.

Do bezpośredniej obsługi poszkodowanych (w miejscach o największym natężeniu szkód) skierowano cztery Mobilne Biura – specjalne autobusy z ekspertami PZU.

drzewa, las, straty w lasach, Lasy Państwowe, pogoda, wichura

Armagedon w polskich lasach. Ponad 7 mln m sześc. połamanych drzew

30 tys. hektarów lasów nadaje się do całkowitego odnowienia - powiedziała PAP rzecznik prasowa Lasów Państwowych Anna Malinowska. Dodała, że straty w drewnie to ok. 7 mln m sześc., ale straty mogą być wyższe, bo ciągle spływają...
Ponadto, dwukrotnie zwiększono liczbę konsultantów na infolinii, którzy przyjmują zgłoszenia poszkodowanych, np. tylko w niedzielę - jak poinformował PZU - obsłużyli oni o 330 proc. więcej klientów niż zwykle.

Jak podkreślono w komunikacie, "została stworzona dedykowana ścieżka zgłaszania szkód, aby klienci jak najszybciej mogli skontaktować się z konsultantami".

Od kilku dni nad Polską przechodzą intensywne burze. W wyniku nawałnic, w nocy z piątku na sobotę, zginęło sześć osób (pięć na Pomorzu i jedna w Wielkopolsce), a około 50 zostało rannych.

Silny wiatr - tylko wówczas - uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów, w tym z ponad 2 tys. mieszkalnych. Zniszczeniom uległo też 38 tys. ha lasów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"