Polska spółka z nagrodą prestiżowego stowarzyszenia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-12-2020,17:55 Aktualizacja: 15-12-2020,18:14
A A A

Międzynarodowe Stowarzyszenie Nawozowe - International Fertilizer Association nagrodziło spółkę Anwil z Grupy Orlen za realizacje programu opieki nad produktem i dbanie, by produkcja nawozów, przetwarzanie surowców, magazynowanie oraz transport były bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Informując we wtorek o nagrodzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Nawozowego, Anwil podkreślił, że wyróżnienie to otrzymał drugi rok z rzędu.

Spółka wyjaśniła, że organizacja przyznała jej złoty medal m.in. za realizację międzynarodowego programu Product Stewardship - Opieka nad produktem i promowanie idei SHE Excellence - Safety, Health and Environment.

anwil, grupa orlen, włocławek produkcja nawozów

Anwil rozbudowuje segment nawozów

W spółce Anwil z Grupy Orlen postępują prace przy budowie trzeciej linii do produkcji nawozów. Nowym elementem jest komin gazów resztkowych. Ukończenie rozbudowy zdolności produkcyjnych planowane jest na 2022 r. "Na...

Jak zaznaczył Anwil, "docenione przez międzynarodowe stowarzyszenie działania skupiają się na zapewnieniu, by produkowane nawozy, jak również wszelkie surowce, materiały pomocnicze i półprodukty, były przetwarzane, transportowane, magazynowane, rozprowadzane i stosowane w sposób nieszkodliwy dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka oraz środowiska naturalnego".

"Troska o najwyższą jakość, bezpieczeństwo procesowe i odpowiedzialne podejście do kwestii środowiskowych w procesie produkcji jest dla nas jedną z naczelnych zasad, których permanentnie przestrzegamy" - powiedziała prezes Anwilu Agnieszka Żyro, cytowana w komunikacie spółki. Jak oceniła, potwierdzeniem podejmowanych tam działań jest właśnie złoty medal przyznany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Nawozowe.

"To dla nas ważne, szczególnie w kontekście realizowanej inwestycji - budowy trzeciej linii nawozowej. Już niebawem nasze zdolności produkcyjne wzrosną o połowę, a jakość nowo oferowanych nawozów będzie zgodna z najwyższymi standardami dotyczącymi zarówno produktu końcowego, jak i poszczególnych etapów jego powstawania z poszanowaniem środowiska, w którym funkcjonujemy" - podkreśliła Żyro.

anwl włocławek, grupa orlen, Business Superbrands 2020, agnieszka żyro

Anwil laureatem Business Superbrands 2020

Należąca do Grupy Orlen spółka Anwil z Włocławka znalazła się w gronie laureatów Business Superbrands 2020. To efekt pozycji na rynku oraz wysokiej jakości produktów, nawozów azotowych, tworzyw sztucznych i...

Anwil przypomniał, że dołączył do Międzynarodowego Stowarzyszenia Nawozowego w 2018 r. Wyjaśnił, że jest to organizacja zrzeszająca podmioty zajmujące się produkcją, handlem, transportem i dystrybucją nawozów oraz surowców i półproduktów niezbędnych do ich wytwarzania. "Do ich grona należą również organizacje badawcze, naukowe i edukacyjne, koncentrujące swoje działania na kwestiach związanych z produkcją roślinną" - dodała spółka.

Jak wspomniał Anwil, spółka ta należy również do Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Nawozów - Fertilizers Europe. "Dzięki przynależności do takich międzynarodowych organizacji branżowych Anwil jest aktywnym uczestnikiem dyskusji na temat przyszłości światowego rynku nawozowego, bezpieczeństwa żywnościowego oraz działań edukacyjnych związanych z odżywianiem roślin" - zaznaczono w informacji.

Anwil z siedzibą we Włocławku (Kujawsko-pomorskie) to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. akcji. Spółka produkuje nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak, a także wytwarza tworzywa sztuczne, w tym suspensyjny polichlorek winylu, którego jest jedynym producentem w Polsce.

anwil, grupa orlen, włocławek, produkcja nawozów

Anwil laureatem konkursu "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej"

Anwil z Grupy Orlen wygrał 27. edycję konkursu "Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej" prowadzonego przez Główny Inspektorat Pracy na szczeblu regionalnym, co uprawnia spółkę do reprezentowania regionu na etapie...

Już wcześniej Anwil informował, że uruchomienie trzeciej instalacji nawozowej zwiększy jego zdolności produkcyjne z 966 tys. ton do 1 mln 461 tys. ton rocznie. Zakładany całkowity koszt inwestycji rozbudowy tamtejszych mocy produkcyjnych to ok. 1,3 mld zł. Po zrealizowaniu projektu szacowany zysk operacyjny EBITDA Anwilu może wzrosnąć o ok. 57 mln euro rocznie.

Według Anwilu, rozbudowa segmentu nawozowego, której ukończenie planowane jest na 2022 r., pozwoli na poszerzenie portfolio o cztery rodzaje produktów: saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem o ulepszonych własnościach granuli.

Produkcję nawozów w Anwilu rozpoczęto w 1971 r. Spółka od lat 90. XX wieku systematycznie modernizuje instalację saletry amonowej. W 2000 r. uruchomiła instalację wytwarzania saletrzaku, sprzedawanego pod marką CANWIL, dzięki czemu moce wytwórcze spółki w obszarze nawozów wzrosły do średnio miliona ton rocznie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"