Nowy zarząd w Polskim Związku Przemysłu Oponiarskiego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ZAC) | REDAKCJA@AGROPOLSKA.PL
22-12-2014,15:00 Aktualizacja: 22-12-2014,15:36
A A A

15 grudnia zarząd i Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego wybrało dr. Piotra Zielaka (Continental) na stanowisko prezesa zarządu oraz Jacka Pryczka (Goodyear) i Johna Younga (Michelin) na stanowiska wiceprezesów.

Wszyscy oni obejmą swoje funkcje 1 stycznia 2015 r.

- Serdecznie gratulujemy nowym liderom zarządu związku. Przed PZPO rok bogaty w wyzwania, więc nowe siły i wsparcie będą potrzebne - podkreśla Piotr Sarnecki, dyrektor generalny PZPO. - Jednocześnie dziękujemy dotychczasowemu prezesowi Arturowi Sarneckiemu (Bridgestone) oraz wiceprezesowi Dariuszowi Małosze (Continental) za wkład w rozwój związku i zaangażowanie w jego działania - dodaje.

Piotr Zielak jest związany z Continental Opony Polska, polskim oddziałem koncernu Continental AG, międzynarodowego producenta opon i dostawcy rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, nieprzerwanie od 1998 roku.

Swoją karierę w firmie rozpoczął od funkcji dyrektora działu sprzedaży i marketingu. W 2002 roku awansował na stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału koncernu. Obecnie poza Polską zarządza także sprzedażą na Litwie, Łotwie i w Estonii, na Białorusi i Ukrainie oraz w Obwodzie Kaliningradzkim.

Prezes Zielak jest doktorem nauk ekonomicznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz legitymuje się tytułem magistra inżyniera transportu Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia podyplomowe z obszarów handlu zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzania biznesem w London Business School.

Interesuje się literaturą fantastyczno-naukową, fotografią i wędkarstwem.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej