Nowy, silny gracz na rynku opon

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-01-2021,16:15 Aktualizacja: 08-01-2021,16:31
A A A

Trwa proces integracji spółek Michelin i Camso. Dzięki temu połączeniu Grupa Michelin stała się światowym liderem na rynku ogumienia off-the road posiadającym w swojej ofercie takie marki jak Michelin, Camso, Solideal, Kleber, BFGoodrich, Taurus i Rodaco.

Od początku stycznia pracownicy obu firm stanowią jeden zespół, a każdy z przedstawicieli sprzedaży będzie oferował klientom pełną ofertę produktową obu firm.

Opony Vredestein Traxion Optimall

Opony Vredestein Traxion Optimall — teraz w rozmiarach do orki

Firma Vredestein wzbogaciła gamę ciągnikowych opon klasy Premium Traxion Optimall VF o trzy nowe rozmiary. Nowe ogumienie, dzięki zastosowaniu technologii F+ charakteryzuje się dużą nośnością, nawet przy bardzo niskim ciśnieniu. Elastyczna ściana...
Dzięki integracji z Camso oferta produktów Grupy Michelin rozszerza się o nowe segmenty i obejmuje aktualnie opony rolnicze, budowlane, do transportu wewnętrznego oraz przeznaczone do pojazdów militarnych.

"Zintegrowanie Michelin i Camso oznacza wzbogacenie zespołu sprzedaży o doświadczenia i zasoby know-how obu firm. Połączona oferta Michelin i Camso w linii Beyond Road składa się teraz z opon pneumatycznych i pełnych, gąsienic do pojazdów budowlanych i rolniczych, kompletnych kół oraz usług z zakresu zarządzania flotami przemysłowymi" - czytamy w komunikacie.

Aby zagwarantować maksymalną stabilność sprzedaży, wszystkie działania operacyjne, takie jak dostawy czy procesy posprzedażowe, będą integrowane stopniowo w ciągu kilku nadchodzących lat.

Test opony Alliance 372 VF

Opony Alliance 372 VF nie do pobicia

ATG przeprowadziła poprzez organizację IRSTEA, we Francji niezależne badania, dotyczące zużycia paliwa, przyczepności, powierzchni styku i poślizgu. IRSTEA to Institut National de Recherche en Sciences et Technologies pour l'Environnement et...
Firma Michelin przejęła Camso w 2018 roku. Na mocy porozumienia działalność obu firm została połączona, a w efekcie powstała nowa jednostka zarządzana z siedziby w kanadyjskiej prowincji Quebec. Camso jest wiodącym producentem gąsienic gumowych do sprzętu rolniczego i skuterów śnieżnych, a także opon pełnych i diagonalnych do maszyn używanych do transportu wewnętrznego.  Jest także jednym z trzech największych producentów na rynku gąsienic i opon do niewielkich i ciężkich maszyn budowlanych.

Spółka Camso z siedzibą w Magog (Quebec, Kanada) działa na rynku od 1982 roku i aktualnie zatrudnia 7700 pracowników oraz posiada 17 zakładów produkcyjnych, 3 ośrodki badawczo-rozwojowe oraz prowadzi działalność handlową w 100 krajach.

Po połączeniu z Camso Grupa Michelin będzie światowym graczem numer 1 na rynku ogumienia off-the road posiadającym 26 zakładów zatrudniających łącznie ok. 12 tys. osób. Sprzedaż nowego lidera rynkowego będzie dwukrotnie większa od sprzedaży netto samego Camso.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"