Nowy fungicyd pochodzenia naturalnego od Corteva Agriscience już w Europie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
25-03-2020,12:45 Aktualizacja: 25-03-2020,13:09
A A A
Firma Corteva Agriscience poinformowała o uzyskaniu w Europie pierwszej rejestracji produktu z rodziny Inatreq active. To środek grzybobójczy Questar z substancją czynną Inatreq, który został właśnie zatwierdzony do sprzedaży we Francji. 
 
Questar jest nowym fungicydem pochodzenia naturalnego o najlepszej na rynku skuteczności leczniczej i ochronnej przeciwko wszystkim szczepom grzybów z rodzaju Septoria. Dzięki temu umożliwia on realizację długofalowej, zrównoważonej strategii stosowania fungicydów na uprawach rolnych - zachwala w komunikacie firma Corteva Agriscience. 
 
Produkt będzie dostępny we Francji pod koniec tego roku, na sezon uprawowy 2021. W tym roku spodziewane są też rejestracje kolejnych produktów z serii Inatreq, w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Danii, a następnie na wszystkich europejskich rynkach. 
 
nasiona kukurydzy, marka nasion Brevant, Corteva Agriscience, Pioneer, Paweł Trawiński, Centrum SAT, Lumiposa

Corteva inwestuje w nasiona. Nowa marka w Polsce

Firma Corteva Agriscience ogłosiła wprowadzenie na polski rynek nowej globalnej marki nasion - Brevant. Wcześniej została zaprezentowana w wielu uprawach w Ameryce Łacińskiej, w Kanadzie, w Indiach, na Ukrainie, w Rosji, w Niemczech oraz we...
- To nowe rozwiązanie pomoże w pełni kontrolować septoriozę, najpoważniejszą chorobę atakującą pszenicę i stanowiącą największe zmartwienie uprawiających ją rolników - powiedział Jean-Philippe Legendre, kierownik francuskiego oddziału Corteva Agriscience. - Nowy fungicyd - efekt pionierskiej pracy badaczy Corteva Agriscience - będzie odpowiedzią na wyzwania w zakresie zrównoważonego zarządzania oraz pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie rolników na innowacje pomagające im lepiej chronić swoje uprawy. 
 
Inatreq charakteryzuje się znakomitą skutecznością biologiczną, a unikatowe ukierunkowane działanie przeciwko septoriozom daje rolnikom nowe narzędzie do zwalczania tych chorób, ponieważ substancja nie powoduje odporności krzyżowej na żadną z dotychczasowych grup chemicznych środków grzybobójczych stosowanych w zbożach. Rolnicy skorzystają też z różnorodności zastosowań oraz spójnego i szerokiego spektrum działania produktu – podkreśla Corteva. 
 
- Inatreq jest najnowszym rozwiązaniem wywodzącym się z solidnego portfolio innowacyjnych technologii, nad którymi aktualnie pracujemy - powiedziała Susanne Wasson, prezes Crop Protection Business Platform w Corteva Agriscience. - Z zapałem kontynuujemy rozwijanie naszej oferty naturalnych produktów. Dzięki naturalnemu pochodzeniu Inatreq zaspokajamy także zapotrzebowanie europejskich konsumentów na żywność produkowaną w większej zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej