Nowy dyrektor w Falentach i Skierniewicach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
01-07-2015,13:45 Aktualizacja: 01-07-2015,14:08
A A A

W środę minister rolnictwa Marek Sawicki wręczył prof. dr hab. Małgorzacie Korbin akt powołania na stanowisko dyrektora Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Pracę w ówczesnym Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach nowa dyrektor rozpoczęła w 1989 r.

Prof. Korbin wygrała konkurs na stanowisko dyrektora, który odbył się w maju. Później jej kandydatura została przedstawiona przez Radę Naukową Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach ministrowi rolnictwa.

Wiadomo, że o stanowisko dyrektora skierniewickiego instytutu starały się trzy osoby.

To nie jedyna zmiana kadrowa. Dzień wcześniej z rąk szefa resortu rolnictwa akt powołania na stanowisko dyrektora Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach koło Warszawy odebrał dr hab. Piotr Pasyniuk.

Instytut z centralą w Falentach i oddziałami w Warszawie oraz Poznaniu, prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych.

Przedmiotem działania instytucji jest także prowadzenie działalności wdrożeniowej, upowszechnieniowej, doradczej,  edukacyjnej, szkoleniowej, promocyjnej, wynalazczej i monitoringowej.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej