Nowa technologia produkcji mieszanek mineralno-witaminowych i premiksów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
14-07-2018,8:00 Aktualizacja: 13-07-2018,12:33
A A A

Technologia CDS&Protect (Cold Disc Spraying and Protect), stosowana jedynie w wytwórni premiksów De Heus w Łęczycy, polega na nanoszeniu w warunkach niskiej temperatury witamin na dyski specjalnego substratu, kryjącego w swoim składzie m.in. melasę. Proces ten pozwala dodatkowo chronić witaminy przed utleniającym działaniem mikroelementów.

Wykorzystanie technologii CDS&Protect wpływa na ochronę cennych witamin co oznacza, że więcej tych składników jest wykorzystywanych przez organizm zwierzęcia.

Smakowitość paszy ulega poprawie. Zapach z korzenną nutą powstały z połączenia melasy z koprem sprawia, że zwierzęta chętniej ją pobierają.

modernizacja gospodarstw rolnych, producenci prosiąt, producenci mleka, producenci opasów

Pieniądze czekają na hodowców. Nawet kilkaset tysięcy złotych

Hodowcy trzody chlewnej, którzy chcą rozwijać produkcję prosiąt a także producenci mleka i opasów do końca lipca mogą się ubiegać o wsparcie na modernizację gospodarstw rolnych. Dofinansowanie w ramach modernizacji może wynieść nawet...

Homogenność paszy jest wysoka, a jej struktura ujednolicona przez co zwierzęta lepiej ją wykorzystują.

- Zaawansowana technologia produkcji połączona z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą naszych specjalistów pozwala nam produkować wysokiej jakości dodatki mineralno-witaminowe, m.in. z linii Bestermine dla krów - podkreśla Wiesław Plecki, kierownik produktu ds. bydła De Heus.

Witaminy to niezbędny element diety zwierząt na każdym etapie życia. Są one konieczne dla zaspokojenia potrzeb bydła w fazie wzrostu młodzieży hodowlanej, przy produkcji mleka krów mlecznych i masy mięśniowej bydła opasowego.

Witaminy wspomagają metabolizm każdej grupy fizjologicznej przeżuwaczy. Niedobór lub złe zbilansowanie mineralne w dawce żywieniowej może wpłynąć na obniżenie zdrowia i wydajności krów, dlatego nie można zapominać o suplementacji.

gruźlica bydła, bydło mleczne, krowy mleczne, choroby zwalczane z urzędu

Gruźlica w polskiej oborze. Uśpiono 160 sztuk bydła

Gruźlica bydła jest to choroba zwalczana z urzędu. Polska jest od niej urzędowo wolna co nie oznacza, że czasami nie pojawiają się pojedyncze przypadki zachorowań. Niestety choroba po raz pierwszy od 30 lat zaatakowała na tak dużą skalę. Gruźlica...

Suplementacja w żywieniu zwierząt gospodarskich jest istotna, ponieważ wspiera prawidłowy rozwój, pobudza metabolizm, zmniejsza ryzyko występowania chorób, pozytywnie wpływa na zdrowotność wymion, zmniejsza stres cieplny oraz podnosi odporność.

- Problem niedoborów witamin nie pojawia się z dnia na dzień. Często jest wynikiem długotrwałych błędów żywieniowych. Bestermine powstało, by dać hodowcom skuteczne narzędzie do walki z tym problemem – mówi Wiesław Płecki.

Witaminy odgrywają także bardzo istotną rolę w żywieniu trzody chlewnej, a przede wszystkim loch. Maciory prośne potrzebują stabilnej podaży witamin w celu prawidłowego rozwoju płodu oraz utrzymania dobrego zdrowia.

Istotny wpływ witamin zauważany jest również wśród loch karmiących. Dzięki nim zwierzęta mogą bez zakłóceń przejść przez okres laktacji ciesząc się odpowiednią produkcją mleka, wyrównanymi miotami prosiąt oraz nienagannym zdrowiem, w efekcie czego znacznie wydłuża to okres ich użytkowania w stadzie

- Właśnie dlatego standardem w produkcji premiksów Koudamix dla loch prośnych oraz karmiących jest korzystanie z technologii CDS&Protect. Dotyczy to wszystkich oferowanych linii żywieniowych czyli Comfort, Perfect oraz Power - mówi Maciej Bendlewski, kierownik produktu ds. trzody chlewnej De Heus.

Poleć
Udostępnij