Nowa formuła preparatów Sprayfo

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
16-01-2017,17:00 Aktualizacja: 18-01-2017,12:09
A A A

Trouw Nutrition wprowadza do wybranej grupy produktów Sprayfo nową bogatszą w składniki odżywcze formułę. Jak zapewnia firma wspiera ona zdrowie cieląt w czterech obszarach tj. poprawia wykorzystanie składników pokarmowych, optymalizuje pH jelit, wzmacnia odporność i wspomaga prawidłową pracę jelit.

Produkt jest oparty na rozpuszczalnym i stabilnym po rozpuszczeniu koncentracie tłuszczowym będącym połączeniem olejów roślinnych z surowcami mlecznymi. Homogenizowany tłuszcz otoczony białkiem mlecznym zwiększa stopień wykorzystania składników pokarmowych.

cielęta, kojce podwójne, dobrostan cieląt, bydło mleczne

Nowonarodzone cielęta będą utrzymywane parami?

Nowonarodzone cielęta zamiast trafiać do kojców pojedynczych, co obecnie jest praktykowane przez hodowców bydła mlecznego, mogą w przyszłości być utrzymywane parami. Ta zasada może być wkrótce obowiązującym prawem. - Dzisiaj...

Nowa formuła Sprayfo zawiera również probiotyki, prebiotyki i krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe dla wzmocnienia ściany jelita i utrzymania równowagi bakteryjnej w jelitach. Jest także wzbogacona o kwasy organiczne i sole, które optymalizują pH w całym przewodzie pokarmowym i poprawiają wykorzystanie białka.

- Nasza nowa formuła jest efektem wieloletnich prac, których celem jest opracowanie najlepszego sposobu na odchowanie silnych i zdrowych cieląt. Mamy pełną świadomość faktu, że hodowcy bydła mlecznego nieustannie muszą równoważyć wpływ wielu czynników, które w długim okresie czasu wpływają na zdrowie stada i dochodowość fermy - mówi Eile van der Gaast, kierownik Produktów dla Młodych Zwierząt Trouw Nutrition Europe.

Więcej na temat produktów Sprayfo można znaleźć na stronie www.sprayfo.pl

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu