Możesz zapobiec biegunce u cieląt. Nowy produkt Trouw Nutrition

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
19-12-2015,12:00 Aktualizacja: 19-12-2015,12:02
A A A

Biegunka neonatalna stanowi najpoważniejsze zagrożenie w pierwszych tygodniach życia cielęcia. Ich przyczyną mogą być patogeny takie jak bakterie E.coli, rotawirusy, coronwirusy, cryptosporidia, clostridum, kokcydia i salmonella. Nie bez znaczenia są także czynniki żywieniowe, np. niskiej jakości preparaty mlekozastępcze.

W efekcie występowania biegunek pojawia się odwodnienie, które może doprowadzić do śmierci cielęcia. Dlatego hodowcy powinni je obserwować co najmniej dwa razy dziennie i natychmiast reagować na pierwsze objawy.

Cielęta dotknięte biegunką powinny otrzymywać produkt stabilizujący bilans wodno-elektrolitowy i przywracający równowagę energetyczną. Dlaczego? Ponieważ nawet jeśli zwierzęta same sobie z nią poradzą to pojawia się u nich negatywny bilans energetyczny będący skutkiem czasowego ograniczenia spożycia mleka oraz osłabiona odporność organizmu.

Zdaniem przedstawicieli firmy Trouw Nutrition w przypadku pojawienia się widocznych objawów biegunek z pomocą przychodzi produkt Farm-O-San Rediar, który zawiera elektrolity. Zwiększa on szansę cielęcia na szybki powrót do zdrowia.

Farm-O-San Rediar to dietetyczna mieszanka paszowa dla cieląt. Zawiera elektrolity, cukry i bufory stabilizujące bilans wodno-elektrolitowy i dostarczające cielętom dotkniętym biegunką energii.

W jego skład wchodzi także probiotyk wspierający rozwój prawidłowej flory bakteryjnej oraz substancja formująca żel w jelitach cieląt. Pomaga to chronić florę jelitową i szybko poprawia konsystencję stolca.

Jak informuje Trouw Nutrition firma oferuje możliwość bezpłatnego wypróbowania Farm-O-San Rediar. Wystarczy wejść na stronę internetową www.rediar-drink.pl i wypełnić formularz, aby otrzymać swój zestaw testowy Farm-O-San Rediar wraz z pakietem informacji o profilaktyce i postępowaniu w przypadku biegunki.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu