Modernizacja Cukrowni w Środzie Wielkopolskiej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: P & L (art) redakcja@agropolska.pl
02-11-2018,6:35 Aktualizacja: 31-10-2018,14:04
A A A

Zwiększone moce produkcyjne i znaczące ograniczenie zużycie energii to główne efekty modernizacji Cukrowni w Środzie Wielkopolskiej. Obiekt stał się teraz jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku cukrowni w Europie. Inwestycja kosztowała ponad 260 mln złotych i jest jednym z elementów przyjętej przez firmę strategii 2020. Wartość inwestycji planowanych  przez Grupę Pfeifer & Langen w Polsce na lata 2017-2019 wyniesie ponad 400 mln zł.

Modernizacja zakładu w Środzie Wielkopolskiej to kluczowy element wieloletniego planu inwestycyjnego przyjętego przez spółkę Pfeifer & Langen. Dzięki nowej infrastrukturze cukrownia może przerabiać 12 tys. ton buraków na dobę, co pozwala na produkowanie 250 000 ton cukru rocznie przy bardzo niskim zużyciu energii.

Cukrownia Glinojeck

Nauka u najlepszych

Po raz kolejny studenci kierunku rolnictwo Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW mogli skorzystać z gościnności Cukrowni Glinojeck należącej do koncernu Pfeifer und Lange i w dniu 23 października 2018 roku zapoznać się z jej funkcjonowaniem. Mimo nie...

W kolejnym etapie planowanej rozbudowy zakład w Środzie Wielkopolskiej zostanie wyposażony m.in. w nowoczesną pakownię, wydajną halę spedycyjną z ośmioma rampami załadunkowymi oraz w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania - pierwszy w branży w tej części Europy. To wszystko usprawni realizację strategicznego celu firmy, jakim jest dostarczenie na terenie Polski, Europy zachodniej i południowej najwyższej jakości cukru białego oraz szerokiej gamy nowatorskich, niekonwencjonalnych produktów cukrowych.   

- Dzięki unowocześnieniu cukrowni w Środzie Wielkopolskiej nie tylko podnosimy swoją atrakcyjność na europejskim rynku, ale również zacieśniamy współpracę z lokalnymi rolnikami - podkreśla prezes zarządu Pfeifer & Langen Polska dr Roman Kubiak. - Poza tym tworzymy nowe miejsca pracy, znajdujemy kolejnych partnerów wśród przedsiębiorców w Środzie i całej Wielkopolsce. Zyska na tym cały nasz region - dodaje. Chciałbym zwrócić uwagę, że w tworzenie i następnie wdrażanie projektów przebudowy byli w znacznym stopniu zaangażowani nasi pracownicy, którzy wykazali się entuzjazmem, nieszablonowym podejściem i dużym zdeterminowaniem podczas całego procesu.

buraki, doczyszczarko-ładowarka, pryzma

Burak cukrowy: europejscy plantatorzy żądają reakcji

Międzynarodowa Konfederacja Europejskich Plantatorów Buraka (CIBE) wzywa instytucje unijne do pilnych działań w sektorze cukrowniczym. Sytuacja jest bowiem bardzo zła.  CIBE oczekuje dalszego postępu w zakresie tworzenia klarownych ram...

- Modernizacja cukrowni to nasza odpowiedź na nowe warunki, które stawia rynek. Unowocześniony zakład pozwoli nam znacząco obniżyć koszty, zintensyfikować i spolaryzować produkcję oraz dynamicznie wykorzystać efekt skali - mówi Piotr Janiec Członek Zarządu Pfeifer & Langen.

Pfeifer & Langen Polska w swoich cukrowniach w Wielkopolsce zatrudnia ponad sześćset osób współpracując z pół tysiącem lokalnych firm i usługodawców. Współpracuje też z ponad pięcioma tysiącami wielkopolskich plantatorów. Spółka posiada ponad 25 proc. udziałów w polskim rynku cukrowniczym i dysponuje czterema cukrowniami: w Środzie Wielkopolskiej, Gostyniu, Miejskiej Górce oraz Glinojecku. W ciągu roku zakłady należące do Pfeifer & Langen produkują ponad 600 tys. ton cukru.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

18.01.2023 – 31.01.2023 – nadzwyczajne wsparcie dla producentów trzody chlewnej

Do 31.01.2023 – wsparcie na działalność statutową Kół Gospodyń Wiejskich

Do 24.02.2023 - można ubiegać się o wsparcie na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” z PROW2014_2020.

31.01.2023 – 1.03.2023 – nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej