Mlekpol ambasadorem eksportu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
11-10-2018,9:30 Aktualizacja: 11-10-2018,9:39
A A A

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol została Ambasadorem Polskiego Eksportu Spożywczego. To prestiżowe wyróżnienie firma z Grajewa otrzymała za sukcesy w wywozie produktów i promocję Polski na arenie międzynarodowej.

Nagrodę odebrała Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu Mlekpolu podczas gali organizowanej przez magazyn Food from Poland kończącej Kongres Eksportu Spożywczego.

mlekpol, Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Grajewo, hermesy, Małgorzata Cebelińska

Mlekpol doceniony przez kupców

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa po raz kolejny została uhonorowana przez handlowców - tym razem cenioną w branży FMCG statuetką Hermesa. Nagroda była specjalna bowiem przyznano ją z okazji 25-lecia "Poradnika...

To spotkanie największych firm odnoszących sukcesy na rynkach międzynarodowych, ale również organizacji wspierających eksport, ambasad i przedstawicieli podmiotów zainteresowanych nawiązaniem współpracy handlowej z naszym rynkiem.

- To bardzo ważne wyróżnienie dla Mlekpolu. Ponad 30 proc. naszych wyrobów jest eksportowanych. Mleko i produkty z niego produkowane przez spółdzielnię znalazły odbiorców w większości krajów europejskich, Ameryce Południowej, Azji oraz Dalekiego Wschodu. Nasze marki można znaleźć m.in. w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Algierii, Indonezji czy na Filipinach. Bardzo nas cieszy, że zagraniczni odbiorcy doceniają polskie mleko i produkty przez nas wytwarzane. To prawdziwa wizytówka kraju - powiedziała Cebelińska.  

Mlekpol jest liderem eksportu produktów nabiałowych w Polsce. Największym zainteresowaniem zagranicznych kontrahentów cieszą się sery, masło, mleko, śmietanki Łaciate, produkty o przedłużonej trwałości (UHT) oraz proszki mleczne.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt