Kredyt na zakup ziemi lub modernizację gospodarstwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-04-2016,16:00 Aktualizacja: 09-04-2016,18:56
A A A

W Banku BGŻ BNP Paribas trwa kampania promocyjna kredytów inwestycyjnych dla agrobiznesu. Środki z tych kredytów mogą być przeznaczone m.in. na zakup gruntów rolnych, modernizację gospodarstwa, zakup maszyn rolniczych, wyposażenie plantacji i wiele innych przedsięwzięć.

- Wiosna dla wielu osób to czas planowania i rozpoczynania nowych inwestycji. Podobnie nasi klienci chętnie w tym okresie podejmują decyzję o rozwoju swoich działalności - mówi Maciej Piskorski, dyrektor departamentu produktów agro w BGŻ BNP Paribas.

bank, bankowość, zyski, pieniądze, BGŻ BNP Paribas, fuzja

Bank BGŻ BNP Paribas ujawnił wyniki finansowe za 2015 rok

Grupa kapitałowa BGŻ BNP Paribas zaprezentowała wyniki finansowe za pierwszy rok po połączeniu banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska. Wynik z działalności bankowej wygenerowany przez grupę w zeszłym roku przekroczył 2 mld zł, wobec 1,5 mld zł w 2014...
- Od wielu lat jesteśmy liderem na rynku agro, więc nasi klienci mogą liczyć na nasze profesjonalne wsparcie w doborze form finansowania odpowiednich do planowanych przedsięwzięć inwestycyjnych oraz na profesjonalną obsługę kredytów - dodaje.

Klienci mogą skorzystać z trzech atrakcyjnych form finansowania.

  • Kredyt Agro Progres - może być udzielony nawet na 30 lat, a bank na życzenie klienta wystawia promesę kredytową ważną przez 12 miesięcy. Dzięki niej kredytobiorca może zrealizować wszystkie swoje plany inwestycyjne w ciągu roku.

Możliwość wyboru stałego oprocentowania sprawia, że raty są równe, a zmiana stóp procentowych nie wpływa na obciążenia domowego budżetu. W przypadku przejściowego pogorszenia się sytuacji w gospodarstwie, można zawiesić spłatę kapitału korzystając z tzw. wakacji kredytowych.

Ponadto, osoby które sfinansują kredytem do końca kwietnia zakupy ziemi rolnej mogą liczyć na specjalne warunki cenowe - bank nie pobiera prowizji przygotowawczej, a marża kredytu zaczyna się już od 2 proc.

  • Kredyty preferencyjne - udzielane są w BGŻ BNP Paribas na najlepszych na rynku warunkach (wg wyników konkursu przeprowadzonego wśród banków przez  ARiMR w 2015 r.). Dzięki dopłatom ARiMR do odsetek oprocentowanie dla kredytobiorcy jest niskie i wynosi od 3 proc. w skali roku.

bank, BGŻ BNP Paribas, aplikacje mobilne, bankowość, biznes, firma

Bank BGŻ BNP Paribas stawia na mobilność

Firmowi klienci BGŻ BNP Paribas posiadający dostęp do BiznesPl@net mogą korzystać z aplikacji Mobile BiznesPl@net. Funkcjonalność skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od wielkości prowadzonego biznesu. - Z końcem marca...
Bank nie pobiera opłat i prowizji za udzielenie oraz obsługę kredytu przez cały okres kredytowania (nawet do 15 lat). Kwota kredytu może wynieść nawet 5 mln zł dla gospodarstw oraz do 8 mln zł dla działów specjalnych a dla firm przetwórczych do 16 mln zł.

  • Kredyt Unia+ umożliwia sfinansowanie nie tylko kosztów kwalifikowanych projektu, ale także całkowitych kosztów inwestycji. Kredyt będzie udzielany na okres do 15 lat, z możliwą karencją w spłacie kapitału do 2 lat.

W uzasadnionych przypadkach bank może wyrazić zgodę na przeznaczenie dotacji na inny cel, związany z prowadzoną działalnością, niekoniecznie na spłatę kredytu. Oprocentowanie kredytu jest zmienne, oparte o stawkę referencyjną i marżę banku, która zawsze jest ustalana indywidualnie z klientem.

Oprocentowanie Unia+ jest niższe niż oprocentowanie komercyjnego kredytu inwestycyjnego. Minimalny udział własny wynosi 10 proc.

W trakcie trwania kampanii (od kwietnia do czerwca) bank planuje obecność reklamową w prasie branżowej oraz w internecie. W kampanii zaplanowano również wykorzystanie wielkoformatowych tablic reklamowych oraz powierzchni na autobusach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt