Korbanek bez Fendta i Masseya Fergusona od stycznia 2018 roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
27-04-2017,20:30 Aktualizacja: 30-04-2017,13:35
A A A

Koncern AGCO, w skład którego wchodzą takie marki jak Fendt, Massey Ferguson, Challenger, Fella i Valtra oficjalnie ogłosił nowy plan rozwoju sprzedaży w Polsce. Dotyczy on czterech pierwszych brandów, których wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju była firma Korbanek z Tarnowa Podgórnego. Pozostanie nim tylko do końca tego roku.

Od stycznia 2018 r. firma "Korbanek" - co z powodu dużej wagi informacji warto powtórzyć - nie będzie już oficjalnym dystrybutorem w Polsce marek: Fendt, Massey Ferguson, Challenger oraz Fella. AGCO poszło więc w ślady koncernu Claas, który umowę z ówczesnym "Domem Handlowym Henryki i Pawła Korbanków" rozwiązał w 2009 r. W ten sposób firma handlowa z siedzibą w  Tarnowie Podgórnym, postrzegana przez lata jako potentat na naszym rynku maszyn rolniczych, bez wątpienia osłabi swoją pozycję rynkową.
 
Fendt i Massey Ferguson - od 2018 r. nowy rozdział
Jak czytamy w komunikacie prasowym, rozwiązanie umowy z firmą "Korbanek" stanowi część strategii rynkowej AGCO w regionie Europy i Bliskiego Wschodu (EME). Obecnie polski oddział AGCO posiada własne, współpracujące z punktami dilerskimi zespoły sprzedażowe dla marek Challenger i Valtra. Od stycznia 2018 r., do tych dwóch marek dołączą także marki Fendt oraz Massey Fergusson.
 
Massey Ferguson 4700 cab

Massey Ferguson serii 4700 z polską kabiną

Serię MF 4700 tworzą trzy modele ciągników o mocach: 75, 85 i 95 KM. Pod maską tych traktorów znajduje się trzycylindrowy silnik AGCO Power o pojemności 3,3 litra. W serii 4700 zastosowano nową, w pełni zsynchronizowana...
 
AGCO i firma Korbanek będą kontynuować współpracę do końca tego roku. W okresie przejściowym firma Korbanek i jej sieć dilerów zapewni sprzedaż, serwis techniczny i dostawę części oraz obsługę gwarancyjną dla klientów posiadających ciągniki i kombajny zbożowe marek Fendt oraz Massey Ferguson.
 
- Chcielibyśmy przekazać nasze serdeczne podziękowania dla firmy Korbanek za dobrą i wieloletnią współpracę z AGCO. Państwo Korbanek i ich zespół to profesjonalni partnerzy biznesowi, którzy znacząco przyczynili się do rozwoju AGCO w Polsce - powiedział Rob Smith, Senior Vice President AGCO i Dyrektor Generalny na Europę i Bliski Wschód.
 
Massey Ferguson z własną siecią dilerską
 
Docelowo AGCO planuje wprowadzić w Polsce dwa kanały dystrybucji swoich produktów oraz w rozwijać sieć dilerów. Jedna sieć sprzedaży obejmie marki Fendt, Valtra i Challenger, a druga markę Massey Ferguson. Obecni i przyszli dilerzy będą mogli ubiegać się o franczyzę w odniesieniu do wybranej marki i dalej rozwijać współpracę z AGCO.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt