Konferencja Ochrony Roślin – 64. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin
W dniach 7-8 lutego 2024 r. w Poznaniu odbędzie się Konferencja Ochrony Roślin – 64. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin - PIB. Uroczyste otwarcie Konferencji nastąpi 7 lutego 2024 roku o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym IOR ‒ PIB.
W dniach 7-8 lutego 2024 r. w Poznaniu odbędzie się Konferencja Ochrony Roślin – 64. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin - PIB. Uroczyste otwarcie Konferencji nastąpi 7 lutego 2024 roku o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym IOR ‒ PIB.
Tematem przewodnim Konferencji będzie ,,Zrównoważone rolnictwo i ochrona roślin”. Sesja jest doskonałą okazją do zaprezentowania badań i osiągnięć oraz wymiany myśli naukowej. Od wielu lat Sesje Naukowe IOR – PIB są także miejscem spotkań ludzi, których łączy wspólna pasja naukowa i wspólny cel − działania na rzecz rozwoju rolnictwa zrównoważonego, z ograniczonym stosowaniem pestycydów oraz nawozów, gwarantującego produkcję zdrowej żywności oraz bezpieczeństwo środowiska. Myśl przewodnia konferencji bezpośrednio nawiązuje do najważniejszych wyzwań w produkcji roślinnej, w tym także w ochronie roślin, do poszukiwania i wdrażania do praktyki rolniczej zrównoważonych systemów produkcji żywności, z większym wykorzystaniem alternatywnych dla chemicznych, metod i środków ograniczających występowanie agrofagów. Z pewnością dużym wyzwaniem będzie szersze wdrożenie do praktyki rolniczej metod biologicznych zwalczania agrofagów, czy też innowacyjnego nawożenia z wykorzystaniem tzw. bionawozów i nawozowych produktów mikrobiologicznych. Obecny czas i najbliższa przyszłość w produkcji roślinnej i ochronie roślin będzie nakierowana na produkcję bezpiecznej i zdrowej żywności, z zachowaniem odpowiedniej produktywności. Stopniowe odchodzenie od chemicznej ochrony i rolnictwa konwencjonalnego na rzecz rolnictwa regeneratywnego (produkcji rolniczej przyjaznej środowisku) i większego udziału produkcji ekologicznej ‒ to nie tylko nowe kierunki i wyzwania, ale bieżąca potrzeba.
-
ARiMR dokłada bankom środki na kredyty preferencyjne dla rolników
-
TRAGEDIA. Pożoga zabrała rolnikom ponad 100 krów, oborę, sprzęt. "Zostali z niczym"
-
Tyle długu rolników przejął KOWR za ziemię. Będzie dodatkowa ochrona przed komornikami
-
Dramatyczny pożar traw i zabudowań. Gospodarz poparzony, strażak zasłabł
-
Rolnicy zmuszani do spisywania zabiegów agrotechnicznych. Izby: to uciążliwe i niepotrzebne
-
Fałszowanie pochodzenia mięsa – kontrole IJHARS wykazały, co oferowano klientom
-
Polski hodowca w łańcuchu zarobku na produkcji świń znajduje się na końcu
-
Traktorzysta spowodował kolizję i zwiał. Nie ujdzie mu to na sucho
-
Planujesz budowę zbiornika wodnego w gospodarstwie? To warto wiedzieć




-
30-06-2025,9:50
Trzecie wydanie "Hoduj z Głową Bydło" w 2025 roku. Wideo
-
25-06-2025,14:30
Mleczna Gala 2025 za nami
-
17-06-2025,10:35
Najnowocześniejsza wytwórnia pasz Agri Plusa już pracuje
-
09-06-2025,12:30
Światowy Dzień Mięsa uczcili międzynarodowym kongresem
-
02-06-2025,7:40
Agri Plus otworzył nową wytwórnię pasz w Kurzętniku
-
29-05-2025,15:30
O robotach na Szczegółowej uprawie roślin
-
30-06-2025,9:50
Trzecie wydanie "Hoduj z Głową Bydło" w 2025 roku. Wideo
-
25-04-2025,10:55
Drugie wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku. Wideo
-
22-04-2025,10:45
Drugie wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku. Wideo
-
20-02-2025,19:45
Pierwsze wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku
-
18-02-2025,8:40
Pierwsze wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku
-
11-12-2024,12:10
"Hoduj z Głową Świnie" nr 6/2024. Wideo