Jak słodzić? Cukier wcale nie musi szkodzić

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
31-05-2017,12:40 Aktualizacja: 31-05-2017,13:04
A A A

Związek Producentów Cukru rozpoczyna kampanię edukacyjną pod hasłem "Uczymy jak słodzić". Celem akcji jest zmiana wizerunku tego surowca przez uświadomienie, że jest w pełni naturalny i potrzebny w zbilansowanej diecie.

Od wielu lat w opinii publicznej krąży wiele stereotypów dotyczących cukru. Produkt ten uważa się za przyczynę cukrzycy, próchnicy oraz otyłości, a temat budzi wiele skrajnych emocji.

cukier, ceny cukru, kwota cukrowa, produkcja cukru, zapasy cukru

Polski cukier śpi na bombie. Zacznie się cenowa wojna

Jesienią zacznie się huśtawka cenowa, bo Unia Europejska znosi limity produkcji cukru. A dla Polaków to najbardziej "polityczny" surowiec spożywczy. W październiku Unia przestanie narzucać krajom i firmom, kto ile cukru może...

Dlatego Związek Producentów Cukru w Polsce zrzeszający cztery firmy zajmujące się produkcją surowca - Krajową Spółkę Cukrową S.A., Pfeifer&Langen Polska S.A., Südzucker Polska S.A. oraz Nordzucker Polska S.A, przygotował kampanię, która ma obalić te stereotypy.

Celem akcji, która potrwa do końca roku nie jest namawianie do spożywania cukru, a jedynie pokazanie, że składnik ten może być elementem zbilansowanej diety, pod warunkiem zachowania umiaru oraz wprowadzenia w życie aktywności fizycznej.

W kampanię zaangażowała się dietetyczka, Agnieszka Piskała, która stworzyła raport podsumowujący dotychczasową wiedzę dotyczącą cukru i jego spożywania, a także Mateusz Gessler, znany restaurator i szef kuchni.

- W ramach kampanii chcemy edukować konsumentów oraz podpowiadać, jak mogą rozsądnie sięgać po cukier. Przez dostarczenie merytorycznych materiałów chcemy trafić do Polaków z rzetelną oraz ekspercką wiedzą - zapewnia Michał Gawryszczak, dyrektor biura Związku Producentów Cukru.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt