Inteligentne nawozy to przyszłość. Prezydent w puławskich Azotach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-04-2015,9:40 Aktualizacja: 20-04-2015,10:21
A A A

W piątek Bronisław Komorowski zwiedzał Zakłady Azotowe Puławy, które są nie tylko najważniejszym zakładem przemysłowym w województwie lubelskim, ale w całej wschodniej Polsce.

- Mądrą pracą należy rozwijać przemysł i gospodarkę. Można to robić dbając jednocześnie o elementy zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem potrzeb środowiska naturalnego - mówił Komorowski. Prezydent zwiedził powstające instalacje oraz spotkał się z zarządem i pracownikami spółki.

Bronisław Komorowski zwiedził nową instalację nawozów granulowanych Pulgran. Instalacja Pulgranu, azotowego nawozu premium opartego na nowoczesnej formule pastylek jest obecnie w fazie rozruchu technologicznego i wkrótce zostanie włączona w pełen cykl produkcyjny. To kluczowa dla puławskich azotów inwestycja o nazwie Nowy Kompleks Nawozowy. Oddane już do użytku instalacje wchodzące w skład kompleksu kosztowały łącznie blisko 464 mln zł

- Nowoczesne, inteligentne nawozy to przyszłość. Skupiamy się na tym, żeby rozpoznawać i zaspokajać potrzeby naszych odbiorców końcowych. Dzięki takiej strategii Grupa Azoty utrzymuje pozycję drugiego w Unii Europejskiej oraz wiodącego w kraju producenta i dostawcy nawozów - zaznaczył Marian Rybak, prezes zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA.

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z pracownikami spółki oraz przedstawicielami zarządu Grupy Azoty Puławy i oraz Grupy Azoty.

- W 2014 roku świętowaliśmy obchody 25 lat polskiej demokracji. Te 25 lat to również czas intensywnych przemian w obszarze rolnictwa i sektora żywnościowego. Opisali to autorzy raportu "25 lat polskiego rolnictwa. Bezpieczeństwo żywnościowe w Europie". Chcemy, aby rolnictwo, które obecnie jest czwartym największym sektorem polskiej gospodarki nie tylko nie straciło na wartości, ale żeby za kolejną dekadę było pierwszym sektorem napędzającym rozwój Polski - powiedział Paweł Jarczewski, prezes Grupy Azoty.
 
Z uznaniem o tym, co zobaczyli na terenie zakładów wypowiedzieli się prezydent minister skarbu Włodzimierz Karpiński. - Tu w Puławach wykuwały się benchmarki polskiego przemysłu, które wyznaczają dobre ścieżki rozwoju współpracy świata przemysłu i świata nauki - oświadczył Karpiński.

Prezydent Komorowski dodał, że "Grupa Azoty Puławy jest strategiczną spółką na gospodarczej mapie Polski". - Życzę państwu dalszych sukcesów w konkurowaniu na globalnym rynku - powiedział prezydent.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt