Innvigo przedstawia nowe produkty na nowy rok

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
28-12-2020,13:00 Aktualizacja: 28-12-2020,13:02
A A A
Firma Innvigo, polski producent środków ochrony roślin, wkracza w 2021 rok z nowymi produktami oraz zapowiada kolejne rejestracje w nadchodzącym sezonie. Do oferty dołączają między innymi preparaty wieloskładnikowe: herbicyd do stosowania w kukurydzy, herbicyd do stosowania w zbożach, fungicyd zbożowy oraz zaprawa do materiału siewnego.
 
Ochrona kukurydzy
 
Najważniejszą nowością w segmencie środków do ochrony kukurydzy jest Mezonir 340 WG - trójskładnikowy herbicyd powschodowy, przeznaczony do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych. Substancjami aktywnymi preparatu są mezotrion, nikosulfuron i rimsulfuron. 
 
X-Met 100 SL, Innvigo, fungicyd do ochrony zbóż i rzepaku, triazol, metkonazol, ochrona zbóż przed chorobami,

X-Met: nowość od Innvigo

Polska firma Innvigo stale poszerza swoje portfolio produktów. W kwietniu do puli fungicydów dla rolnictwa dołączył kolejny produkt - X-Met 100 SL, przeznaczony do zwalczania chorób grzybowych w zbożach oraz w rzepaku...
Preparat wykazuje skuteczność na najważniejsze chwasty w kukurydzy, między innymi: chwastnicę jednostronną, komosę białą, psiankę czarną, szarłat szorstki, samosiewy rzepaku, rumianek pospolity, tasznik pospolity, tobołki polne, żółtlicę drobnokwiatową, rzodkiew świrzepę i wiele innych. Należy stosować go po wschodach chwastów, w fazie 2-8 liści właściwych kukurydzy (BBCH 12-18). – Dzięki kombinacji trzech substancji Mezonir 340 WG to kompletny produkt, działający praktycznie na wszystkie chwasty jedno- i dwuliścienne w kukurydzy. To nasza druga propozycja tego typu, po trójskładnikowym środku Metodus 650 WG - mówi Marcin Bystroński, menedżer ds. upraw rolniczych w Innvigo.
 
Wcześniej w 2020 roku do puli preparatów do stosowania na plantacjach kukurydzy dołączył herbicyd Rumezo 200 SE, który zawiera mezotrion w ilości 200 g/l (dotychczasowy standard to 100 g/l). Środek skutecznie zwalcza głównie chwasty dwuliścienne, m.in. komosę białą, szarłat szorstki, rdestówkę powojowatą, przytulię czepną, fiołka polnego, jasnotę purpurową, przetacznik perski, rdest plamisty, tasznik pospolity. Preparat jest przeznaczony do zastosowań powschodowych - w fazie 2-8 liści właściwych kukurydzy (BBCH 12-18) - i doskonale sprawdza się jako komponent w mieszaninach herbicydowych – zachwala firma. 
 
Jeśli chodzi o ochronę kukurydzy, Innvigo nie poprzestaje na tych herbicydach i zapowiada na 2021 r. kolejne nowości. – Jeszcze dwa lata temu mieliśmy w kukurydzy zarejestrowane tylko dwie substancje aktywne, a teraz będziemy mieli najwięcej na rynku, nikt nie ma tak mocnej oferty. Praktycznie już teraz dysponujemy preparatami na każdą fazę i na wszystkie chwasty - podkreśla przedstawiciel firmy.
 
5 lat firmy Innvigo, polski producent środków ochrony roślin, plany na przyszłość firmy Innvigo, nowości produktowe

Firma Innvigo podsumowała 5 lat działalności i przedstawiła plany na przyszłość

42 produkty, sprzedawane w 11 krajach na świecie i stosowane na ponad 10,5 mln ha w głównych uprawach rolniczych i sadowniczych, to bilans 5-letniego okresu funkcjonowania firmy Innvigo. Na tym jednak nie koniec, ponieważ przedstawiciele...
Ochrona zbóż
 
Powiększa się także liczba preparatów od Innvigo, przeznaczonych do stosowania w ochronie zbóż. Pierwsza z nowości to herbicyd Galaxo 150 WG - kompleksowy, trójskładnikowy produkt, który zawiera florasulam, jodosulfuron metylosodowy i tribenuron metylowy. 
 
Środek zwalcza chwasty jedno- i dwuliścienne, takie jak: miotła zbożowa, bodziszek drobny, chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, mak polny, maruna nadmorska, niezapominajka polna, ostrożeń polny, poziewnik szorstki, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna, rdestówka powojowata oraz wiele innych. Zarejestrowany jest w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie ozimym, a także w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym. Unikalna kombinacja trzech substancji aktywnych, jakiej do tej pory nie było na rynku, zapewnia eliminację bardzo szerokiego spektrum chwastów - łącznie z miotłą zbożową (biotypy wrażliwe na herbicydy z grupy B, czyli inhibitory funkcjonowania syntezy acetolaktanowej - ALS) - podkreśla w komunikacie Innvigo. 
 
W zbożach ozimych preparat powinien być stosowany od początku krzewienia do początku strzelania w źdźbło (BBCH 20-30), a w zbożach jarych od 4. liścia do początku fazy strzelania w źdźbło (BBCH 14-30).
 
Kolejną nowością jest dwuskładnikowy fungicyd AsPik 250 EC, zawierający protiokonazol i tebukonazol. Preparat przeznaczony jest do zwalczania chorób zbóż ozimych i jarych, m.in. rdzy brunatnej, septoriozy paskowanej liści, septoriozy plew, brunatnej plamistość liści, fuzariozy kłosów, czerni zbóż.
 
Innvigo, dzień pola w Hulczach, odmiany buraka cukrowego, Marcin Bystroński, ochrona roślin, odmiany zbóż i rzepaku,

Kompleksowe technologie od Innvigo na Dniu Pola w Hulczu

12 czerwca firma Innvigo zorganizowała w miejscowości Hulcze (woj. lubelskie) niedaleko ukraińskiej granicy dzień pola, na którym zaprezentowała swoje rozwiązania w ochronie upraw i opowiedziała o planach na przyszłość. Spotkanie było...
- Protiokonazol to obecnie jeden z najnowocześniejszych triazoli, a tebukonazol jest substancją znaną i sprawdzoną od lat. Polecamy AsPik 250 EC przede wszystkim do stosowania w zabiegach T1 i T3, ponieważ jest to produkt, który doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju fuzariozami, za co odpowiada właśnie protiokonazol. Rekomendujemy także stosowanie tego fungicydu w połączeniu z naszą azoksystrobiną, czyli z produktem Makler 250 SE - dodaje Marcin Bystroński. - Jest jeszcze jedna dobra wiadomość: preparat został dopuszczony również w wariancie do ochrony rzepaku, pod nazwą AsPik R 250 EC.
 
Portfolio Innvigo wzbogaciło się również o Flutrix 050 FS, czyli dwuskładnikową zaprawę do materiału siewnego zbóż. Zawiera ona fludioksonil i tritikonazol - substancje, które bardzo dobrze zwalczają szeroką gamę chorób odnasiennych (fuzaryjna zgorzel siewek, śnieć cuchnąca pszenicy, pleśń śniegowa zbóż i traw), w tym wszelkiego rodzaju choroby fuzaryjne, jakie występują w bardzo wczesnych fazach rozwoju ziarniaków i w pierwszych fazach wzrostu roślin.
 
Po rocznej przerwie do oferty Innvigo powraca regulator Kobra/Korekt 510 SL, zawierający etefon. Preparat zapobiega wyleganiu zbóż oraz powstawaniu strat wynikających ze słabego wykształcenia ziarna i jego porastania. Warto podkreślić, że środek zarejestrowany jest także w sadownictwie - do poprawy wybarwienia jabłek.
 
Jeszcze więcej preparatów od Innvigo
 
To jednak nie koniec nowości, jakie Innvigo zaproponuje swoim klientom w nadchodzącym sezonie. Obecnie trwają prace rejestracyjne nad preparatami, które będą sukcesywnie dołączały do portfolio firmy w 2021 roku. Wśród nich znajdą się kolejne herbicydy do stosowania w kukurydzy oraz fungicydy do ochrony zbóż. Firma nie zapomina również o sadownikach i planuje wprowadzenie dwóch fungicydów o bardzo silnym działaniu.
 
  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

od 2.08.2021 - przyjmowanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

01.09.2021 - 30.09.2021 nabór wniosków o pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich zobacz więcej

do 30.09.2021 - ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021