Hodowla Roślin Strzelce z pucharem od ministra rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Alicja Siuda | siuda@apra.pl
18-03-2019,13:55 Aktualizacja: 18-03-2019,14:37
A A A
Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach Hodowla Roślin Strzelce Grupa IHAR została nagrodzona Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. 
 
To najważniejsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie wręczane podczas  wydarzenia zostało przyznane HR Strzelce „za skuteczne wdrażanie postępu hodowlanego w rzepaku i zbożach oraz propagowanie nowoczesnych metod hodowli w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki krajowej i światowej.”
 
pszenżyto jare, rośliny, pole

Które odmiany pszenżyta jarego wybrać?

Na listach odmian pszenżyta jarego rekomendowanych do siewu w tym roku znajduje się 7 odmian, wszystkie są wpisane do Krajowego Rejestru. Listy zostały opracowane przez COBORU dla 9 województw. Potencjał plonowania pszenżyta jarego jest...
Jak wskazuje firma, wyróżnienie to wynika z kilku faktów. Od 2000 r. zarejestrowano 152 odmiany HR Strzelce. Tylko w latach 2015-2019 do rejestrów odmian w różnych krajach Europy wpisano 58 odmian strzeleckiej hodowli.

- W Polsce HR Strzelce jest najbardziej efektywną firmą hodowlaną na rynku zbóż. W latach 2015-2019 wprowadziła na rynek 39 odmian roślin zbożowych. Takiego wyniku nie osiągnęła żadna inna polska i zagraniczna firma hodowlana - podkreśla Marek Luty, dyrektor marketingu i rozwoju produktu w HR Strzelce. 
 
W parze z ilością odmian idzie także ich jakość. Odmiany HR Strzelce znajdują się wśród liderów rynkowych większości gatunków roślin rolniczych w Polsce. Pszenica ozima Euforia, pszenżyto ozime Meloman, owies Bingo, jęczmień Radek, rzepak ozimy Chrobry i Monolit, a także rzepak jary Markus, to tylko niektóre z przykładów. 
 
W uzasadnieniu Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wskazano, że uzyskanie wysokiej wydajności hodowlanej nie byłoby możliwe bez wdrożenia do rutynowych prac hodowlanych nowoczesnych metod hodowli roślin, dzięki którym efekty prowadzonych prac są łatwiejsze do przewidzenia, a czas wytwarzania nowej odmiany został znacząco skrócony. Dzięki temu, HR Strzelce regularnie dostarcza rolnikom nowe odmiany, które wnoszą postęp biologiczny do produkcji roślinnej.
 
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu