Grupa Azoty uruchomiła nowy magazyn składowania nawozów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Rafał Grzyb PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-01-2023,13:30 Aktualizacja: 03-01-2023,13:39
A A A

Grupa Azoty uruchomiła w Tarnowie nowy magazyn składowania nawozów, w którym można przechowywać łącznie ok. 6 650 ton produktów. Koszt inwestycji wyniósł ponad 14,5 mln zł.

"Nowy kompleks stwarza możliwość wydłużenia produkcji i zwiększenia dostępności wyrobów niszowych, czyli nawozów produkowanych w mniejszych partiach w wybranych miesiącach roku takich jak: Saletromag, czy Saletrzak z Borem, które zyskują coraz większą popularność wśród klientów i powiększają udział w portfolio Grupy Azoty S.A" - wskazała spółka w komunikacie.

Grupa Azoty, Tomasz Hinc, projekt Polimery Police, projekt Zielone Azoty, produkcja nawozów

Produkcja nawozów trwa bez przeszkód. Grupa Azoty stawia na zielone produkty

Obserwujemy duże zapotrzebowanie na zielone produkty wśród klientów, będziemy rozszerzać portfolio w tym kierunku - przekazał Tomasz Hinc, prezes Grupy Azotów. Spółka już wprowadza na rynek zielone produkty w...

Jak zaznaczył Tomasz Hinc, prezes GA nowy magazyn składowania nawozów w Tarnowie to odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów w obszarze ich dostępności.

"Spółka stale analizuje oczekiwania klientów i optymalizuje działania, a jednym z nich jest zrealizowana potrzeba uruchomienia nowego magazynu. Będzie to baza składowania nawozów, szczególnie potrzebna w okresach spiętrzeń zamówień i ograniczeń wysyłkowych. Inwestycja pozytywnie wpłynie na sprawność obsługi kierowców kontrahentów dzięki zmniejszeniu czasu oczekiwania na załadunek" - wyjaśnił prezes.

W ramach inwestycji wybudowano halę magazynową wraz z częścią socjalną, przeznaczoną do użytku m.in. kierowców, którzy odbierają nawozy z magazynu. Powstały również hale namiotowe ze stosownym uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu placów załadunkowo-manewrowych. We wszystkich obiektach powstało siedem nowych miejsc załadunkowych.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich