Grupa Azoty połknie Anwil? Orlen stanowczo zaprzecza

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-04-2018,11:10 Aktualizacja: 16-04-2018,12:44
A A A

W ostatnich dniach pojawiły się informacje mówiące o tym, że PKN Orlen nosi się z zamiarem sprzedaży spółki Anwil Grupie Azoty. Taka transakcja miałaby jeszcze bardziej wzmocnić azotowego giganta.

Już dziś Grupa Azoty kontroluje 72 proc. polskiego rynku nawozów azotowych i prawie połowę wieloskładnikowych (tzw. NPK).

Na tym jednak nie koniec, bo jak napisał "Puls Biznesu", spółka chce nadal konsolidować polską chemię i byłaby zainteresowana przejęciem Anwilu.

pkn orlen, orlen, produkcja biokomponentów z glonów, biomasa glonowa, robert czekaj

Orlen bada produkcję biokomponentów z glonów. To innowacyjny projekt

W ramach innowacyjnego projektu badawczego PKN Orlen uruchomił w Płocku stację doświadczalną, w której będzie rozwijał technologię produkcji biokomponentów wyższej generacji pozyskiwanych z glonów olejowych. Celem projektu jest...
- Jesteśmy gotowi na to, by kontynuować proces integracji polskiej chemii, szczególnie obszaru nawozowego, zwłaszcza że mamy tu kompetencje, o czym świadczą efekty - powiedział cytowany przez "PB" prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.

"PKN Orlen pragnie zapewnić, iż  obowiązujące strategiczne plany koncernu nie przewidują sprzedaży spółki Anwil" - czytamy w komunikacie.

"Chemiczne aktywa Grupy Orlen działające we Włocławku są niezwykle ważnym, integralnym elementem budowania wartości Grupy, która wiąże z nimi istotne plany rozwojowe. Tym samym koncern nie prowadzi analiz ani żadnych rozmów, które miałyby zmierzać do dezinwestycji w tym segmencie" - oświadczył paliwowy gigant.

 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej