Grupa Azoty nagrodzona na szczycie klimatycznym

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2018,11:25 Aktualizacja: 07-12-2018,11:33
A A A

Grupa Azoty została doceniona za działania na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz 10 zasad United Nations Global Compact podczas Szczytu Klimatycznego COP24, odbywającego się w Katowicach.

Nagrodę z rąk Jerzego Kwiecińskiego, ministra Inwestycji i Rozwoju oraz Javiera Corteza, przedstawiciela UNGC w Nowym Jorku odebrał Sławomir Lipkowski, prezes zarządu GA Kędzierzyn.

NFOŚiGW, Zakłady Azotowe Puławy, emisja tlenków azotu, ochrona środowiska

Zakłady Azotowe "Puławy" ograniczą emisję szkodliwych tlenków azotu

Udostępnienie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 50 mln zł niskooprocentowanej pożyczki pozwoli Zakładom Azotowym "Puławy" zadbać bardziej o stan powietrza. Umowa na realizację projektu pn. Modernizacja...

- Ostatni rok był bardzo ważny dla Grupy Azoty w obszarze zrównoważonego rozwoju. Dokładnie rok temu przystąpiliśmy do partnerstwa na rzecz realizacji Agendy 2030, zainicjowanego przez Ministerstwo Rozwoju - podkreśla Lipkowski.

- Od tamtego czasu, intensywnie pracowaliśmy nad nową strategią zrównoważonego rozwoju. Z dumą prezentowaliśmy nasze dobre praktyki na High Level Political Forum w Nowym Jorku. Grupa Azoty dzieli wartości ONZ w podejściu do zrównoważonego rozwoju i aktywnie włącza się w ich realizację - dodaje.

17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ to dla GA uniwersalny plan działania. Zaprezentowana niedawno zaktualizowana strategia biznesowa do 2020 roku stawia na innowacje w przemyśle chemicznym i inwestycje w start-upy.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, wydatki w obszarach badań, rozwoju i innowacyjności do 2020 r. osiągną 1 proc. przychodów Grupy Azoty. To odpowiedź spółki na dziewiąty Cel Zrównoważonego Rozwoju-Przemysł, Innowacyjność, Infrastruktura.

Koncern kontynuuje działania na rzecz kolejnych SDG: zero głodu - przez promocję i edukację na rzecz zrównoważonego rolnictwa, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji, edukacji, ograniczenia wpływu na środowisko, a także efektywnego wykorzystania wody.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj