Grupa Azoty ma zarząd na kolejną kadencję

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-01-2015,9:30 Aktualizacja: 16-01-2015,9:49
A A A

Rada Nadzorcza zdecydowała o powołaniu zarządu spółki Grupa Azoty SA na nową, dziesiątą kadencję.

W skład zarządu wchodzić będą: Paweł Jarczewski, na stanowisku prezesa zarządu oraz na stanowiskach wiceprezesów zarządu - Krzysztof Jałosiński, Marek Kapłucha, Marian Rybak,Andrzej Skolmowski oraz Witold Szczypiński.

Jak informuje biuro prasowe Grupy Azoty, uchwała rady nadzorczej wejdzie w życie 20 lutego 2015 r.

Jednocześnie z dniem rozpoczęcia dziesiątej kadencji zarządu spółki, wygaśnie mandat Artura Kopcia, członka zarządu wybranego z ramienia pracowników.

Dlatego też rada nadzorcza na posiedzeniu 9 stycznia zdecydowała o uruchomieniu procedury wyboru członka zarządu z ramienia pracowników na nową wspólną kadencję, powołując celem jej przeprowadzenia komisję wyborczą, w tym przewodniczącego.

W komunikacie Grupy Azoty z posiedzenia możemy przeczytać, że rada nadzorcza akceptuje model zarządzania, zgodnie z którym każda z wiodących spółek winna mieć reprezentanta w zarządzie Grupy Azoty.

"Dlatego też, po zgłoszeniu przez Zarząd Spółki na najbliższym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu wniosku dotyczącego zmiany Statutu Spółki w zakresie zwiększenia składu osobowego Zarządu Spółki, uzyska on pozytywną opinię Rady Nadzorczej. Powyższa zmiana pozwoli na zapewnienie reprezentatywności w Zarządzie Spółki kluczowych podmiotów wchodzących w jej skład i stanowiących w istotny sposób o jej potencjale. Dotyczy to w szczególności spółki Grupa Azoty ZAK S.A" - czytamy w dokumencie.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej