Gotowi do zimy. Można ubezpieczać uprawy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
01-10-2018,10:45 Aktualizacja: 01-10-2018,10:54
A A A

1 października w Concordii Ubezpieczenia ruszył jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw. Gospodarze uprawiający zboża ozime i rzepak ozimy, będą mogli skorzystać z ubezpieczenia pakietowego, obejmującego ochroną m.in. ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny oraz grad.
 
Ubezpieczenie rzepaku ozimego w gospodarstwie będzie możliwe przy jednoczesnym ubezpieczeniu zbóż ozimych. Ochrona od ujemnych skutków przezimowania udzielana będzie automatycznie, po osiągnięciu przez uprawy określonej obsady i faz rozwojowych zależnych od rodzaju i gatunku.

Concordia ponownie Przyjazną Firmą Ubezpieczeniową

Concordia Ubezpieczenia znalazła się w prestiżowym gronie najlepszych firm ubezpieczeniowych w Polsce. W tegorocznej, piątej już edycji rankingu "Gazety Bankowej" Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2014 Concordia uplasowała się na podium,...

Dla prawidłowego rozwoju upraw ważny jest optymalny termin siewu i warunki agrometeorologiczne, wpływające na jesienny rozwój roślin. Tradycją będzie monitoring stanu upraw, który przeprowadzany jest przez rzeczoznawców Concordii.

- Prowadzimy obecnie intensywne rozmowy z ministerstwem rolnictwa, rolnikami i reasekuratorami, których efektem ma być wypracowanie rozwiązań umożliwiających ubezpieczanie zbóż ozimych w pakiecie zawierającym również ryzyko suszy. Gdy tylko będziemy w posiadaniu wymagań technicznych oraz odpowiednich warunków ubezpieczenia związanych ze zmianami w Ustawie o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, rozpoczniemy pilotażowe oferowanie ubezpieczenia od ryzyka suszy - wyjaśnia Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.

W losowo wybranych gospodarstwach Concordia Ubezpieczenia będzie sprawdzać stan upraw, które przygotowują się do zimowej przerwy w wegetacji. Stan przezimowania będzie zależał od temperatur oraz okrywy śnieżnej.

Po rozpoczęciu wegetacji, uprawy będą chronione od przymrozków wiosennych, które mogą wystąpić w przyszłym roku (po 15 kwietnia) oraz gradobić pojawiających się już z początkiem majowych burz. Ochrona ubezpieczeniowa zostanie zakończona wraz ze zbiorem plonu.

Ubezpieczenia upraw w Concordii Ubezpieczenia będą realizowane przy wykorzystaniu dopłat do składek z budżetu państwa, sięgających do 65 proc.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement