Firma Osadkowski-Cebulski o wyzwaniach w rolnictwie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
11-02-2020,17:55 Aktualizacja: 12-02-2020,11:28
A A A
5 lutego firma Osadkowski-Cebulski zorganizowała w Legnicy (woj. dolnośląskie) pierwszą konferencję z cyklu „Wyzwania we współczesnym rolnictwie”. 
 
Licznie przybyłych gości przywitała Iza Maćkowska, dyrektor marketingu, a wykład wprowadzający wygłosił Leszek Cebulski, prezes firmy. A dotyczył on przyszłości polskiego rolnictwa, w tym stojących przed nim wyzwań, których jest bardzo wiele. Prezes Cebulski zwrócił uwagę, że rolnictwo musi zmagać się z problemami wewnątrz branży, jak z całą otoczką, w której funkcjonuje. 
 
jan krzysztof ardanowski, produkcja żywności, walka z asf w polsce, globalne wyzwania w rolnictwie

Pojedyncze kraje nie poradzą sobie z wyzwaniami w rolnictwie

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa uważa, że pojedyncze kraje nie poradzą sobie z globalnymi wyzwaniami w rolnictwie. Niezależnie od tego, czy chodzi o wyżywienie głodujących ludzi, czy zwalczanie epidemii wśród zwierząt. - Kraje,...
Nie bez wpływu na gospodarkę pozostaje chociażby obecny konflikt handlowy między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, czy szerzący się populizm. Coraz więcej wyzwań przysparza też zmieniający się klimat, który skłania do myślenia i działania na rzecz ochrony środowiska. W tym wszystkim musi odnaleźć się rolnictwo. 
 
Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in.: stabilność plonu a materiał siewny, urodzajna gleba jako fundament efektywnego rolnictwa, perspektywa odchwaszczania i ochrony upraw rolniczych w dobie odporności i wycofywania kolejnych substancji czynnych.
 
Dr inż. Małgorzata Idkowiak z firmy Osadkowski-Cebulski podkreśliła jak ważny jest zabieg T1 i T2 w ochronie fungicydowej zbóż ozimych i rzepaku. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę środków ochrony roślin, odmian i nawozów na ten sezon, m.in. firmy BASF, Rapool, Adob i Agromix, których przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu. Konferencja w Legnicy była też okazją do wzniesienia toastu z okazji 30-lecia firmy Osadkowski-Cebulski. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj