Fiber Vibe czyli pasza strukturalna dla macior od De Heus

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
14-03-2024,15:05 Aktualizacja: 15-03-2024,11:56
A A A

Linia Fiber Vibe powstała jako wsparcie dla rozwoju stada podstawowego, które odgrywa znaczącą rolę w odbudowie sektora trzody chlewnej.

Lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego, łatwiejsze porody, szybsza regeneracja loch, redukcja wrzodów, a tym samym satysfakcjonujące wyniki produkcyjne i ekonomiczne. To niektóre z korzyści nowej linii żywieniowej Fiber Vibe od De Heus.

Fiber Vibe to linia żywieniowa dla loch prośnych i karmiących. Jej wyróżnikiem jest pasza strukturalna, czyli o strukturze z grubą frakcją włókna, będąca efektem specjalistycznej technologii produkcji.

Okiem doradcy, Hoduj z Głową Świnie, De Heus, lochy, loszki, flushing, energia, białko

Flushing u macior i loszek. Porada od De Heus

Pasze flushingowe stanowią kluczowy element żywienia macior, ponieważ wpływają bezpośrednio na kondycję fizyczną i hormonalną przed okresem rui. Hodowcy i producenci trzody chlewnej zadają pytania i szukają pomocy w rozwiązywaniu swoich codziennych...

Specjalne tempo mielenia oraz dostosowana wielkość sit przy zastosowaniu wysokiej jakości surowców, pozwalają na uzyskanie odpowiednich właściwości paszy strukturalnej, przekładających się na liczne korzyści dla hodowców.

Pasza strukturalna pozytywnie wpływa na funkcjonalność przewodu pokarmowego. Dzięki lepszej penetracji treści w jelitach przez enzymy, wsparciu mikroflory w jelitach oraz wysokiej przyswajalności składników odżywczych, trawienie jest bardziej efektywne.

Większe wypełnienie żołądka oraz, co się z tym łączy, uczucie sytości sprawia, że zwierzęta są spokojniejsze, a występowanie wrzodów jest ograniczone.

Wszystko to przekłada się na wzmocnienie układu immunologicznego, czyli ogólną zdrowotność zwierzęcia. Zdrowsza, najedzona i spokojna locha to źródło zdrowych prosiąt oraz większych, cięższych, bardziej odpornych i wyrównanych miotów.

Bartosz Czarniak, trzoda chlewna, wieprzowina, ceny tuczników, trzoda chlewna, ceny pasz, VEZG, warchlaki, prosięta

Złe informacje dla hodowców świń

Cena tuczników po raz kolejny na niemieckiej giełdzie VEZG nie zmieniła. Nadal wynosi ona 2,20 euro za kg w klasie E, tj. 9,44 zł. – Stawki, jakie rozpatrywano w tym tygodniu, mieściły się w przedziale 2,20-2,25 euro, a więc na ten...

Dzięki temu, że lochy są lepiej odżywione i szybciej się regenerują, a pasza wzbogacona jest w witaminy, minerały oraz dodatki funkcyjne, produkty z linii Fiber Vibe wspomagają także zdrowie nóg i racic, stymulują produkcję siary i mleka lepszej jakości oraz wspierają regenerację układu rozrodczego.

– Pasza strukturalna, będąca podstawą naszej nowej linii żywienia Fiber Vibe dla loch, z pewnością wzbudzi zainteresowanie i sympatie hodowców. Efekty jej stosowania są widoczne już w pierwszych tygodniach po jego rozpoczęciu – mówi Bartosz Radoszewski, kierownik ds. produktu De Heus dodając:

– Redukcja odorów i amoniaku, lepszej jakości odchody to zmiany, które hodowcy zauważają w pierwszej kolejności. Wyższe wyniki produkcyjne obserwowane są po stosowaniu Fiber Vibe przez cały okres ciąży i laktacji

Pasza strukturalna, będąca wyróżnikiem linii Fiber Vibe, w porównaniu ze standardową strukturą, znacząco poprawia wyniki techniczne.

Wśród parametrów, jak podkreśla producent, znajdują się m.in.: liczba prosiąt odsadzonych od lochy w roku (ponad 3) czy też procentowy remont stada (mniejszy niż 3%).

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 


  

 

 

 


 

 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu