Feromonowe środki ochrony upraw. Corteva Agriscience podpisała umowy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
29-05-2020,11:05 Aktualizacja: 29-05-2020,12:48
A A A
Corteva Agriscience buduje nowe portfolio produktów biologicznych i wybiera M2i jako partnera do zawarcia pierwszych globalnych umów. Firmy będą wspólnie opracowywać i wprowadzać na globalny rynek feromonowe środki ochrony upraw.
 
Corteva Agriscience, firma specjalizująca się w produktach dla rolnictwa oraz M2i, lider w dziedzinie produkcji feromonów do biologicznej ochrony upraw, ogłosiły dzisiaj podpisanie wieloletnich, globalnych umów, których przedmiotem są wspólne prace badawczo-rozwojowe i globalna komercjalizacja insektycydów na bazie feromonów.
 
Firmy będą ściśle współpracowały w zakresie wprowadzania na rynek bogatego portfolio semiozwiązków M2i, w tym produktów na bazie feromonów przeznaczonych do stosowania  w uprawach ogrodniczych i rolniczych. Połączenie technologii firm Corteva i M2i pozwoli również opracować nowatorskie rozwiązania, które pomogą rolnikom w zwalczaniu szkodników upraw dzięki wykorzystaniu naturalnych cech obronnych roślin. Szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione - informuje w komunikacie prasowym firma Corteva.
 
Corteva Agriscience, nowy fungicyd Questar, Inatrec Active, septorioza paskowana liści pszenicy,

Nowy fungicyd pochodzenia naturalnego od Corteva Agriscience już w Europie

Firma Corteva Agriscience poinformowała o uzyskaniu w Europie pierwszej rejestracji produktu z rodziny Inatreq active. To środek grzybobójczy Questar z substancją czynną Inatreq, który został właśnie zatwierdzony do sprzedaży we...
- Corteva Agriscience stara się zapewnić rolnikom szeroki wybór metod zwalczania szkodników, w tym produktów pochodzenia naturalnego - powiedziała Susanne Wasson, prezes Crop Protection Business Platform w Corteva Agriscience. - Z zapałem podejmujemy współpracę z firmą M2i, gdyż dzięki jej unikatowym produktom, które ulegają biodegradacji, będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę - dodaje.
 
- W ciągu zaledwie sześciu lat firma M2i osiągnęła pozycję lidera w obszarze feromonowych insektycydów, zapoczątkowując zmianę w kierunku bardziej przyjaznej środowisku, zrównoważonej produkcji rolnej i stając się światowym punktem odniesienia w tym sektorze. Cieszymy się z naszej współpracy z takim liderem, jak Corteva Agriscience, ponieważ przyczyniamy się do ekspansji naszego partnera w obszarze środków kontroli biologicznej. Jesteśmy przekonani, że obserwowana zmiana w kierunku zrównoważonego rolnictwa będzie przebiegać w warunkach ścisłej współpracy z rolnikami, dzięki pomocy grup eksperckich takich, jak Corteva - oświadczył Philippe Guerret, dyrektor generalny i prezes M2i.
 
Są to pierwsze umowy o współpracy dotyczące nowo powstałego, globalnego portfolio produktów biologicznych firmy Corteva. W ramach tego portfolio będą opracowywane rozwiązania dla rolników w zakresie nalistnych i doglebowych środków ochrony biologicznej, poprawy wydajności wykorzystania substancji odżywczych, biostymulatorów, a także bionawozów i środków poprawiających właściwości gleby. 
 
Feromony zapewniają bardzo skuteczną ochronę przed szkodnikami poprzez wyłapywanie zwalczanych owadów lub zaburzanie ich zachowań godowych. Jest to ściśle ukierunkowane, praktyczne i zintegrowane podejście do eliminowania szkodników upraw rolnych - podkreśla Corteva. 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY