Europejski Bank Inwestycyjny współfinansuje inwestycje Mlekpolu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-12-2016,8:20 Aktualizacja: 22-12-2016,8:53
A A A

Europejski Bank Inwestycyjny przyznał kredyt w wysokości 50 mln euro (ok. 220 mln zł) na budowę Zakładu Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Całkowity koszt inwestycji to ponad 400 mln zł.

Umowa o kredycie została podpisana przez przedstawicieli EBI i Mlekpolu w Grajewie. Zakład Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich powstanie w Mrągowie na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Docelowo będzie produkował 3 mln litrów mleka i serwatki na dobę.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie, mlekpol, grajewo, proszkownia, mrągowo

Mlekpol stawia fabrykę proszków mlecznych

Przy Zakładzie Produkcji Mleczarskiej Mrągowo powstaje Zakład Produkcji Sproszkowanych Produktów Mleczarskich. Koszt inwestycji szacowany jest na około 400 mln zł, a planowana wydajność to 3 mln litrów mleka i serwatki na dobę....

- Rozwój Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol jest priorytetem naszej strategii. Krokiem milowym na tej drodze jest budowa Zakładu Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie. Dzięki wsparciu Komisji Europejskiej i współfinansowaniu inwestycji w ramach tak zwanego Planu Junckera przez Europejski Bank Inwestycyjny stawiamy ten krok pewniej. Współpraca układa się bardzo dobrze o czym niech świadczy podpisana dzisiaj umowa - powiedział Edmund Borawski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

"Będą w nim powstawać tak wyspecjalizowane produkty, jak białka serwatkowe i mleczne charakteryzujące się dużą czystością oraz wymagające zachowania najwyższych standardów jakościowych produkty z linii "baby food" - poinformował z kolei EBI w komunikacie.

Uruchomienie inwestycji planowane jest na rok 2018, natomiast pełna zdolność produkcyjna będzie osiągnięta w połowie 2019 roku. W nowym zakładzie zostanie zatrudnionych około 160 osób - czytamy w komunikacie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021