Eko platforma dla rolników i konsumentów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
23-12-2020,8:15 Aktualizacja: 22-12-2020,19:17
A A A

"Pasja do rolnictwa ekologicznego oraz racjonalnego obchodzenia się z żywym organizmem ziemi jest z nami od lat. Chcemy wam przekazać nasze doświadczenia i oferować wyselekcjonowane produkty bio oraz z rolnictwa zrównoważonego" czytamy w komunikacie firmy z-wozu.pl

Celem przedsiębiorców jest promowanie produktów lokalnych z naciskiem na produkty Demeter oraz bio.

"Chcemy wspierać rodzinne gospodarstwa. Obecnie w naszej ofercie około 30% produktów pochodzi z takich miejsc. Docelowo chcemy osiągnąć wskaźnik na poziomie 70%. Zachęcamy do zakupu lokalnych marek" czytamy na stronie internetowej z-wozu.pl

uprawy ekologiczne, gospodarstwa ekologiczne, gus, produkcja certyfikowana

W Polsce można produkować dużo więcej żywności ekologicznej

Żywność ekologiczna jest coraz bardziej doceniana przez Polaków. Nasz kraj może jej produkować znacznie więcej. Choć rynek produktów ekologicznych rośnie, to daleko nam do innych państw. Segment rodzimej żywności ekologicznej...

Sklep online i stacjonarny

Twórcy portalu rozpoczynają tworzenie nowej platformy, która ma pozwalać na bliski kontakt rolników z klientami.

Do realizacji tego celu poszukują oni gospodarstw rolnych, które dzięki pasji prowadzących je osób wytwarzają szczególne produkty ekologiczne, w tym owoce, warzywa, przetwory z nabiału i mięsa.

Idea opiera się na sklepie online o zasięgu krajowym oraz sklepach stacjonarnych oferujących produkty regionalne, z możliwością dostarczenia do domu konsumenta w ramach tzw. "Świeżej skrzynki".

"Świeża skrzynka" jest to usługa dostępna dla osób zamieszkujący gminy w pobliżu sklepu stacjonarnego tj. w miejscowościach Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Barwice, Borne Sulinowo oraz Czaplinek.

Polega ona na dostawie do domu skrzynki z produktami. Dostawa ma miejsce zawsze w piątki po zamknięciu sklepu. Klienci mogą ją odebrać osobiście w sklepie stacjonarnym w godzinach otwarcia.

uprawy ekologiczne, gospodarstwa ekologiczne, gus, produkcja certyfikowana

Gospodarstw ekologicznych ubywa z roku na rok

Prawie 18 proc. wszystkich gospodarstw ekologicznych w Polsce w 2018 roku znajdowało się w woj. warmińsko-mazurskim. W sumie w naszym kraju jest ich 19,2 tys. - poinformował GUS w raporcie. Wynik ten jest o 5,2 proc. niższy w porównaniu do...

Gospodarstwa z certyfikatem, ale nie tylko

Przedsiębiorcy w pierwszej kolejności poszukują rolników i przetwórców lokalnych certyfikowanych ekologicznie a najlepiej Demeter, produkujących na małą skalę i chcących rozwinąć swoją produkcję.

Rolnicy, którzy nie mają certyfikatu, mogą się skontaktować z właścicielami portalu, którzy doradzą jak można go uzyskać. Ponadto po przeprowadzeniu audytu produkcji mogą ich włączyć do grona producentów tradycyjnych.

Obecnie sklep z-wozu.pl skupia się na województwach kujawsko-pomorskim oraz zachodniopomorskim.

"Jeśli prowadzisz gospodarstwo poza tym regionem zapraszamy do kontakt. Na pewno znajdziemy sposób na współpracę" czytamy w komunikacie firmy.

Firma z-wozu.pl nie działa na zasadzie komisu bądź platformy, na której rolnicy mogą umieścić swoje produkty. W przeciwieństwie do tych działalności, kupuje wytworzone przez nich produkty, a następnie sprzedaje wykorzystując w tym celu swoje kanały.

Więcej informacji o nowej platformie znajdziesz TUTAJ.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj