De Heus wprowadza nowe produkty dla bydła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
23-02-2017,13:55 Aktualizacja: 23-02-2017,14:10
A A A

Bestermine Kaliber, Bestermine Rozród oraz Bestermine Total to nowe mieszanki mineralno-witaminowe dla bydła oferowane przez firmę De Heus. Zostały wyprodukowane z surowców wolnych od modyfikacji genetycznych i mają wesprzeć hodowców w codziennej opiece nad stadem uzupełniając potrzeby mineralno-witaminowe zwierząt.

Bestermine Kaliber jest przeznaczony dla młodzieży hodowlanej. Wspomaga rozwój układu rozrodczego i płodu ciężarnej jałówki. W produkcji mieszanki połączono witaminę E i selen organiczny, który wspiera utrzymanie płodu. Bestermine Kaliber zdaniem producenta zapewnia również widoczną manifestację rui.

cena mleka, mleko, bydło mleczne, mleczarnie

Mleko w styczniu było tańsze niż w grudniu

Hodowcy bydła mlecznego i producenci mleka mają powody do zadowolenia. Średnia cena surowca w styczniu wyniosła 1,32 złotych za litr. I choć to o cztery grosze mniej niż w grudniu 2016 r. to jednak nadal zdecydowanie więcej niż rok temu. Mleko w...

Bestermine Rozród to mieszanka mineralno-witaminowa, która jak zapewnia producent, zawiera największą ilość B-karotenu spośród wszystkich dostępnych na rynku. Łączy w sobie współdziałanie witaminy A, beta-karotenu, witaminy E i selenu. Pozytywnie wpływa na rozwój układu rozrodczego, jego szybszą regenerację po porodzie oraz lepsze przygotowanie do ciąży. Stymuluje także układ odpornościowy i zmniejsza stres cieplny.

Bestermine Total służy eliminacji niepożądanego działania potasu w dawkach pokarmowych. Uzupełnia niedobory witaminowe i zapewnia wydajność produkcyjną stada.

Bestermine Kaliber, Rozród i Total produkowane są jednej z najnowocześniejszych wytwórni premiksów w Łęczycy, która została uruchomiona w 2015 r. Znajduje się w niej specjalna linia do produkcji mieszanek mineralno-witaminowych dla bydła.

- Niedobory witamin nie pojawiają się z dnia na dzień. Są konsekwencją długotrwałych błędów żywieniowych oraz źle rozumianych oszczędności. Stworzyliśmy Bestermine, by dać hodowcom skuteczne rozwiązanie do walki z tym problemem - mówi Marcin Kryger, kierownik produktu ds. bydła De Heus.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej