Celebryci chcą ratować Puszczę Karpacką przed wycinką drzew

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
23-11-2015,12:10 Aktualizacja: 23-11-2015,12:14
A A A

Magdalena Schejbal, Kinga Rusin, Gosia Baczyńska, a także wielu znanych blogerów postanowiło wspólnie z Fundacją WWF ogłosić koniec mody na drwala.

W akcji nie chodzi jednak o samych drwali, ani o sympatycznych brodaczy, ale o zwrócenie uwagi na problem dewastacji Puszczy Karpackiej. Znane osoby chcą zachęcić innych do poparcia akcji #SOSKarpaty i podpisania petycji na stronie karpaty.wwf.pl, która ma na celu zahamowanie wycinki i ocalenie tego wyjątkowego miejsca.
 

polowanie,myśliwi,WWF,zwierzęta,las,Krosno,ekolodzy

Ekolodzy kontra myśliwi. Czas skończyć ze zbiorowymi polowaniami

Organizacje przyrodnicze biją na alarm. Twierdzą, że organizowane w całej Polsce zbiorowe polowania mają negatywny wpływ na gatunki zwierząt chronionych, takich jak wilk, niedźwiedź czy ryś. Poza tym są niezgodne z prawem. Szczególnie trudna...
Organizacje ekologiczne WWF Polska i Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze od września prowadzą akcję #SOSKarpaty, której celem jest ocalenie polskiej części Karpat.

Magdalena Schejbal, Kinga Rusin, Gosia Baczyńska założyły koszulki akcji i wspólnie zachęcają do końca mody na drwala, czyli zakończenia wyciniki starych drzew w Puszczy Karpackiej. Akcję poparła również polska reprezentantka do konkursu Miss Earth Magdalena Ho.

Puszcza Karpacka jest obok Puszczy Białowieskiej najcenniejszym przyrodniczo lasem w Polsce. Niestety, jedynie z obszaru planowanego Turnickiego Parku Narodowego codziennie wyjeżdża 6 czterdziestotonowych ciężarówek.

Co roku znikają kolejne fragmenty lasu, pojawia się coraz gęstsza sieć dróg, które służą jedynie wywożeniu drewna, wycinane są stare drzewa, które z uwagi na swój wiek i rozmiary, powinny być uznane za drzewa pomnikowe. Dlaczego za takie nie są uznawane? - pyta WWF.

Każdy, kto chce przyczynić się ocalenia jednego z najdzikszych i najpiękniejszych miejsc w Polsce oraz zostać strażnikiem Karpat powinien podpisać petycję na karpaty.wwf.pl - zachęcają ekolodzy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej