Cedrob przekazuje 3 mln zł na pomoc Ukrainie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
21-03-2022,10:30 Aktualizacja: 21-03-2022,10:30
A A A

Cedrob informuje, że już w pierwszych dniach ataku Rosji na naszych wschodnich sąsiadów firma rozpoczęła pomoc dla Ukrainy. W ramach wsparcia organizowany jest transport, noclegi, wyżywienie oraz opieka medyczna dedykowana ofiarom tego tragicznego konfliktu. Łącznie na pomoc dla potrzebujących przeznaczono 3 mln zł.

Cedrob wspiera mieszkańców Ukrainy na wielu płaszczyznach. Firma przekazała 1 mln zł dla Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza na działania humanitarne w ramach akcji "Razem z Ukrainą", aby wspierać Ukraińców w miejscu działań wojennych.

W porozumieniu z podmiotami samorządowymi na terenie całego kraju spółka udziela pomocy finansowej oraz rzeczowej. Wraz z Urzędem Miasta Ciechanów Cedrob pomógł miejscowości Chmielnicki, będącej miastem partnerskim Ciechanowa. Zakupiono 30 kompletów sprzętu radiotelefonicznego za kwotę 85 tysięcy złotych. Urządzenia te ułatwią komunikację na terenie Ukrainy, gdzie łączność jest bardzo utrudniona.

ceny drobiu, żywiec drobiowy, indyki, kurczęta, tuszki, brojlery, eksport, import, Polska

Kurczęta, indyki i kaczki drożeją

Ceny żywca drobiowego na przełomie lutego i marca wzrosły. Taki sam trend dotyczy notowań mięsa.   W dniach od 28 lutego do 6 marca wzrosły ceny wszystkich gatunków żywca drobiowego monitorowanych przez Zintegrowany System Rolniczej...

Wsparciem została objęta także Mława, dla której firma ufundowała łóżka i materace za kwotę 25 tysięcy złotych, celem organizacji bazy noclegowej na terenie Mławskiej Hali Sportowej.

We współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Cedrob oraz PKP Intercity przekazał transportem na Ukrainę kabanosy za kwotę 200 tysięcy zł. Planowane są kolejne dostawy. Ponadto na prośbę Urzędu Miasta w Chełmie przekazano świeże mięso drobiowe do przygotowywania uchodźcom posiłków na ciepło.

- Nigdy nie byliśmy obojętni na krzywdę ludzką i od lat pomagamy potrzebującym. Angażujemy się w inicjatywy organizowane przez lokalną społeczność, dlatego gdy na Ukrainie wybuchła wojna, a w kierunku naszej granicy ruszyły setki tysięcy uchodźców, również my zaangażowaliśmy się w pomoc. W tej sytuacji nikt nie może być obojętny. To naturalny ludzki odruch - mówi Andrzej Goździkowski, Prezes Zarządu Cedrob S.A.

Firma powołała także specjalny zespół, który zajmuje się organizacją i koordynowaniem pomocy. Na jego czele stanęli partner biznesowy Ryszard Ceranowicz oraz Stefan Chrzanowski, główny koordynator działań ze strony Cedrob.

Nawiązany został kontakt z grupami z Ukrainy, zorganizowano transport od granicy, wyżywienie i miejsca pobytu. Na ten cel zaadaptowano kilkanaście obiektów noclegowych, położonych głównie na terenie północnego Mazowsza.

tuczniki, cena tuczników, wieprzowina, mięso wieprzowe, tuczniki w Niemczech, VEZG, żywiec wieprzowy, świnie

Cena tuczników jeszcze wyższa. Kolejny wzrost na VEZG

Cena tuczników w najnowszych notowaniach VEZG z 16 marca odnotowała kolejny wyraźny wzrost. Wyniósł on 10 centów. Tuczniki kosztują obecnie 1,85 euro za kg wbc. W przeliczeniu na polską walutę po kursie euro z 16 marca wg NBP...

Potrzebujące rodziny, głównie matki z dziećmi trafiły do domów, w których mogą się zatrzymać. Do tej pory z pomocy skorzystało około 90 osób.

Ponadto Cedrob we współpracy z Diecezją Płocką i Stowarzyszeniem Ratujmy Ratowo oraz władzami gminy Radzanów udostępnił kolejne miejsca noclegowe w Sanktuarium Świętego Antoniego w Ratowie przyjmując 30 osób uciekających przed wojną.

Schronienie ofiarom zaoferował również Hotel Biały Gościniec będący własnością spółki.

Część osób ewakuowanych z przejść granicznych postanowiła pozostać w przygotowanych przez firmę lokalizacjach, a część z nich pojechała dalej. Dla tych, którzy chcą kontynuować podróż, czy to na terenie kraju, czy na zachód Europy, Cedrob organizuje transport.

Firma wspiera także uchodźców, którzy postanowili zostać w Polsce na dłużej. Aby zatrzeć traumatyczne wspomnienia, dla chętnych, przy współpracy z lokalnymi placówkami, są organizowane różnego rodzaju zajęcia.

Dzieci w wieku szkolnym będą mogły kontynuować edukację korzystając z nauki w Zespole Szkół Katolickich w Mławie oraz w szkole Podstawowej w Radzanowie. Ponadto firma wraz z partnerami zapewniła wszystkim uchodźcom dostęp do służby zdrowia, jak też wsparcie psychologów.

DSM, DSM Mycotoxin Survey, mikotoksyny, deoksyniwalenol, fumonizyny, alfatoksyny, ochratoksyna A, toksyna T-2, Biomin

Mikotoksyny w płodach rolnych. Ukazał się najnowszy raport

Średni poziom zanieczyszczenia płodów rolnych mikotoksynami w 2021 roku wyniósł 62% co oznacza, że prawie dwie trzecie prób skażonych było co najmniej jedną mikotoksyną w ilości przekraczającej próg ryzyka. Royal DSM...

W działania humanitarne aktywnie włączyli się wszyscy pracownicy spółki organizując zbiórki żywności, kosmetyków oraz leków i odzieży.

Pomoc udzielana jest również przez zagraniczne przedstawicielstwa spółki. Cedrob Passau GmbH przeznaczy łącznie 50 tysięcy euro na pomoc Ukrainie. 20 tysięcy euro przekazano już Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza w ramach akcji "Razem z Ukrainą". Pozostała kwota zostanie przeznaczona na organizację transportu obywateli Ukrainy z Przemyśla do Niemiec oraz na doraźną pomoc.

Cedrob jest również współorganizatorem zbiórki w Hiszpanii i uczestnikiem konwoju humanitarnego, który podąża w stronę polskiej granicy, gdzie przekaże dary potrzebującym. Organizatorzy konwoju umożliwią transport i zakwaterowanie w Hiszpanii osobom chętnym przetrwać czas wojny w tym państwie.

Cedrob angażuje również partnerów biznesowych włączając ich aktywnie w swoje działania. Na zasadach takiej współpracy zorganizowano transport 4 autokarów z uchodźcami do Holandii.

W celu zintensyfikowania działań humanitarnych spółka Cedrob podjęła współpracę z Fundacją Tradycja w Nowoczesności, której zadaniem jest efektywna koordynacja udzielanego wsparcia i skuteczne reagowanie na pojawiające się potrzeby naszych podopiecznych z Ukrainy.

- Wierzymy, że udzielone wsparcie przełoży się na faktyczną pomoc osobom poszkodowanym w tym konflikcie. Sytuacja na wschodzie jest bardzo dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę, dlatego będziemy ją uważnie obserwować i adekwatnie pomagać - deklaruje Roman Kaczkowski, Wiceprezes Zarządu Fundacji Tradycja w Nowoczesności.

Książki warte polecenia: Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt