Caldena wprowadza na rynek nowy nawóz - MacroSpeed Power

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
18-11-2020,13:10 Aktualizacja: 18-11-2020,13:46
A A A
Firma Caldena wprowadza na rynek kolejny produkt pod szyldem marki MacroSpeed - nawóz mineralny MacroSpeed Power NPK (SO3) 12-15-21 (20). Wyróżnia go bardzo dobra rozpuszczalność w wodzie, uniwersalne zastosowanie i wysoka koncentracja idealnie zbilansowanych składników pokarmowych - azotu, fosforu, potasu i siarki. 
 
Najwyższej jakości granulowany nawóz NPK z siarką charakteryzuje się doskonałymi parametrami fizycznymi, co zapewnia daleki zasięg rozrzutu granul (do 32 metrów) oraz równomierne rozmieszczenie nawozów na powierzchni pola - wskazuje w komunikacie Caldena. 
 
nawożenie pszenicy siarką, siarka i azot, znaczenie siarki w uprawie pszenicy, IUNG-PIB, wartość wypiekowa mąki

Siarka współgra z azotem

Z ekonomicznego i środowiskowego punktu widzenia istotne jest efektywne wykorzystanie azotu zarówno w poziomie uzyskiwanych plonów pszenicy, jak i zawartości białka i ilości glutenu. Wiele badań wskazuje, że pierwiastkiem...
Umożliwia to roślinom korzystanie ze wszystkich składników pokarmowych uwalniających się z granul. Sprawne uwalnianie się składników pobudza rośliny do intensywnego wzrostu, regenerując je po zimie, stymulując wzrost systemu korzeniowego, co zapewnia efektywne pobieranie składników i wykorzystanie wody z gleby. Poza tym skoncentrowanie kilku składników w jednym nawozie ogranicza ilość przejazdów po polu, ugniatanie gleby i zmniejsza koszty nawożenia - dodaje firma. 
 
MacroSpeed Power to nawóz o dużej zawartości potasu oraz siarki w łatwo przyswajalnej formie siarczanowej (20% SO3), zwiększającej efektywność wykorzystania azotu, co w rezultacie przekłada się na wielkość plonu. Kolejną ważną cechą jest zawartość fosforu szybko dostępnego dla roślin, bo aż w ponad 97% rozpuszczalnego w wodzie. Z kolei azot w formie amonowej nie ulega wymywaniu z gleby i doskonale działa w niskich temperaturach - zachwala producent. 
 
MacroSpeed Power to uniwersalny nawóz do stosowania nie tylko przedsiewnego, ale również pogłównego, gwarantujący sukces na wielu plantacjach. Każdy rolnik doceni korzyść, jaka płynie z jego zastosowania w takich uprawach jak: zboża, rzepak, kukurydza, ziemniak, użytki zielone, a wszystko dzięki zawartości składników pokarmowych w formach łatwo przyswajalnych i tym samym szybko działających - podkreśla Caldena. 
 
rzepak, ciągnik, rozsiewacz, pole, niebo

Azot i siarka na rzepak

Wczesny termin stosowania azotu w uprawie rzepaku ozimego wiosną pozwala na lepsze jego wykorzystanie przez rośliny. Jest bowiem bardziej prawdopodobne, że wilgotność gleby jest obecnie większa niż później, gdy szybko wzrosną temperatury....
 
Nawóz MacroSpeed Power to hit nadchodzącego sezonu. Zalety tego produktu warto zgłębić na stronie www.ampol-merol.pl, a także www.caldena.com. Zakupu dokonają Państwo u przedstawicieli handlowych Ampol-Merol i Caldena na terenie całego kraju - wskazuje producent. 
 
Współpraca z ekspertami pozwoli nie tylko zakupić skuteczny nawóz NPK. Zyskają Państwo wiele praktycznych porad, których skuteczność została potwierdzona na polach demonstracyjnych Demo Farma - www.demo-farma.pl, a także na plantacjach doświadczalnych Caldena, które prowadzone są na Żuławach - podkreśla firma. 
 
Produkty wprowadzane na rynek są testowane i analizowane pod względem efektywności na różnych typach gleb, gatunkach roślin i w różnych warunkach klimatycznych. To właśnie skuteczność, która przekłada się na wysoki plon jest najlepszą rekomendacją dla nawozu MacroSpeed Power - kwituje Caldena. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

4.05.2022-17.06.2022 - ruszył nabór wniosków o dofinansowanie na tworzenie grup i organizacji producentów

29.03.2022– 27.05.2022 - modernizacja gospodarstw rolnych – obszar a, tj. rozwój produkcji prosiąt

29.03.2022– 27.05.2022 - modernizacja gospodarstw rolnych – obszar e, tj. nawadnianie w gospodarstwie

31.06.2022 – 29.05.2022 - premie dla młodych rolników

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

do 31.05.2022 - nabór wniosków o dopłaty do zakupu nawozów zakupionych w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja br.

do 31.05.2022 - indywidualni hodowcy mogą ubiegać się o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt