Animex i Agri Plus pomogły 30 szpitalom w Polsce

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
02-05-2020,10:00 Aktualizacja: 30-04-2020,10:16
A A A

Animex i Agri Plus przekazały 30 szpitalom w Polsce maseczki, rękawiczki oraz gogle. W sumie ponad 750 tys. sztuk wyposażenia do ochrony przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 trafiło w ostatnich dniach kwietnia do placówek medycznych oraz opiekuńczych na terenie całego kraju.

Sprzęt został sprowadzony z Chin dzięki współpracy między Animex i Agri Plus oraz WH Group. Maseczki, rękawiczki oraz gogle posiadają niezbędne certyfikaty oraz atesty umożliwiające ich wykorzystanie w szpitalach.

- Z ogromną radością możemy zakomunikować przekazanie sprzętu ochronnego po tym, jak w marcu wsparliśmy placówki medyczne dotacjami pieniężnymi. Zdaliśmy sobie sprawę ze skali problemu, jaki wywołał koronawirus, przez co byliśmy otwarci na udzielenie dodatkowej pomocy - mówi Prezes Animex Foods Jacek Dziełak.

Odstrzał dzików, myśliwi, truchła, dziki, padłe dziki, wirus ASF, odstrzelone dziki, KZP-PTCH POLPIG

Myśliwi kluczowi w zwalczaniu ASF. Musimy to zrozumieć

Afrykański pomór świń może zostać powstrzymany, ale tylko w momencie podjęcia natychmiastowych oraz radykalnych działań. Społeczeństwo powinno mieć tego świadomość. Wirus ASF został w taki sposób powstrzymany w Czechach. W momencie...

Równolegle do podjętych działań, zakład wyrobów pościelowych w Krakowie należący do spółki Animex, już ponad miesiąc temu przestawił całkowicie swoją produkcję na szycie maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

Zakład każdego dnia produkuje 3 tysiące masek bawełnianych, które wspierają lokalne akcje pomocowe oraz zakłady Animex i Agri Plus. Wkrótce jak zapewniają firmy, trafią one również do wybranych jednostek medycznych i opiekuńczych w całej Polsce.

- Środki finansowe, sprzęt ochronny oraz wysokiej jakości żywność, to nasze wsparcie, poprzez które możemy dzisiaj wspomóc walkę z koronawirusem. Jesteśmy dumni z możliwości włączenia się w ogólnokrajową pomoc. Mamy także świadomość z odpowiedzialności za lokalne społeczności, jaka na nas spoczywa - podkreśla Dyrektor Zarządzająca Agri Plus Monika Ejchart.

ognisko asf, asf, trzoda chlewna, koronawirus, covid-19, KZP-PTCH POLPIG, hodowcy świń

ASF w Polsce. Mamy krytyczną sytuację

Wirus ASF w Polsce w tym roku rozprzestrzenia się na tyle szybko, że tę sytuację, zdaniem Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, należy uznać za krytyczną. Afrykański pomór świń rozprzestrzenia się ze...

Przekazywanie wyposażenia jest drugim z etapów wsparcia udzielonego w obliczu pandemii wirusa SARS-CoV-2.

W kolejnych tygodniach firmy zintensyfikują działania mające na celu zwiększenie ilości przekazywanych produktów spożywczych, które trafiają do osób potrzebujących, w szczególności przebywających na kwarantannach oraz seniorów.

Sprzęt ochronny rozdysponowany przez Animex i Agri Plus trafił do wybranych placówek zlokalizowanych w miejscach powiązanych z aktywnością spółek, zgodnie z ideą "Myśl globalnie, działaj lokalnie", tj. Białystok, Bielsk Podlaski, Brzesko, Drawsko Pomorskie, Ełk, Iława, Kazuń Polski, Kętrzyn, Łęczyca, Łódź, Mońki, Olsztyn, Opole, Ostróda, Poznań, Sokółka, Starachowice, Suwałki, Szamotuły, Szczecin, Świecie, Warszawa, Zamość, Zgierz.

Animex i Agri Plus przekazały wcześniej łącznie ponad 1,5 mln złotych w ramach wsparcia finansowego dla szpitali.

  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement