Alima Bis zwiększa żywotność swoich wozów paszowych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
24-10-2017,16:30 Aktualizacja: 24-10-2017,16:36
A A A

Alima Bis wprowadziła do swojej oferty wyposażenie zwiększające żywotność wozów paszowych Alimamix Evolution. Są to systemy + Size oraz Quickcut.

Rozwiązanie + Size polega na wspawanej dodatkowej warstwie stali w dolnej części ściany paszowozu w miejscu, gdzie jej wycieranie jest najbardziej intensywne.

System + Size, zdaniem producenta, pozwala istotnie wydłużyć żywotność maszyny. Dzięki niemu uzyskujemy bowiem grubość ściany wynoszącą 11 milimetrów.

mleko, cena mleka, bydło mleczne, producenci mleka

Mleko we wrześniu było droższe niż w sierpniu

Cena mleka we wrześniu według Głównego Urzędu Statystycznego wyniosła 1,44 złotych za litr i była wyższa o 29,6 proc. niż we wrześniu 2016 r. i o 3,8 proc. od ceny wypłaconej w sierpniu. Mleczarnie w dwóch województwach w...

System + Size może być wykonany ze stali nierdzewnej bądź też ze stali węglowej.

System Quickcut to z kolei rozwiązanie dodatkowych noży tnących w wozie Evolution, montowanych na krawędzi ślimaka pomiędzy standardowymi nożami.

System ten szczególnie dedykowany jest dla gospodarstw, gdzie pasza wykorzystywana do przygotowania TMR-u jest włóknista i długa.

Quickcut, jak zapewnia producent, istotnie skraca czas rozdrobnienia składników i tym samym całego cyklu aż do wydania TMR na stół paszowy.

Liczba noży w systemie Quickcut jest zależna od wielkości ślimaka zamontowanego w paszowozie. Co ważne, system ten można montować w pracujących już mikserach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement