Agro Days. Dni Hodowcy 2019. Bogaty program wydarzenia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
08-01-2019,13:00 Aktualizacja: 10-01-2019,14:33
A A A

Agro Days. Dni Hodowcy to nie tylko ponad 90 firm z branży agro, które już 2 i 3 lutego w Warszawie, w hali Global Expo, zaprezentują swoją aktualną ofertę. Ważnym elementem wydarzenia jest część konferencyjna, w ramach której zaplanowano kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i warsztatów.

Wystawę otworzy konferencja "Żywność pod presją? Odpowiedzialna produkcja, świadoma konsumpcja" z udziałem m.in. Łukasza Dominiaka, dyrektora Krajowej Rady Drobiarstwa, Adama Zaleskiego, dyrektora generalnego De Heus czy Damiana Kordasa, finalisty programu kulinarnego MasterChef.

Część konferencyjna to istota Agro Days. Dni Hodowcy, które mają nie tylko pogłębiać wiedzę z zakresu hodowli, wspierać hodowców i służyć prezentacji trendów światowych, ale też być platformą do pewnej refleksji i dyskusji o przyszłości.

mleko, produkcja mleka, cena mleka, bydło mleczne

Mleczarnie w listopadzie płaciły więcej za mleko

Ceny mleka w Unii Europejskiej oraz w Polsce dalej rosną. W październiku 2018 roku w krajach Wspólnoty wynosiły one średnio 35,91 euro za 100 kg tj. około 1,54 zł za kilogram., a w listopadzie w naszym kraju 1,40 zł/l. Cena mleka w Polsce...

- Szerokie grono ekspertów, przedstawicieli branży rolno-spożywczej podczas kolejnej edycji wydarzenia podzieli się swoimi przemyśleniami o wyzwaniach dla rynków trzody, bydła i mleka oraz drobiu, a także tych związanych z budownictwem inwentarskim - mówią organizatorzy wydarzenia z firmy De Heus.

Podczas tegorocznej edycji Dni Hodowcy, organizowanych przez firmę De Heus, paneliści ze świata biznesu i instytucji branżowych wymienią swoje poglądy na tematy istotne z punktu widzenia zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenta.

Będzie mowa m.in. o przewagach konkurencyjnych polskiej żywności, potrzebach produktowych rynku, roli UE w kształtowaniu odpowiedzialnej produkcji i świadomej konsumpcji, świadomości konsumentów, zdrowej żywności, odpowiedzialnej produkcji oraz żywności nonGMO.

litwa, handel wieprzowiną, import świń, Giedrius Surplys, Darius Remeika, Saulius Skvernelis

Będzie odwet Litwy? Trwa spór o wieprzowinę

Litwa nie wyklucza działań odwetowych w odpowiedzi na wprowadzony przez stronę polską zakaz importu wieprzowiny z Litwy - oświadczył premier Saulius Skvernelis. Zaznaczył jednak, że chce dojść do porozumienia na drodze dyplomatycznej. - Wszystkie...

Wśród zagadnień, które pojawią się w agendzie wydarzenia, znajdziemy także m.in. bioasekurację w produkcji drobiu, procesy inwestycyjne w gospodarstwie, czy systemy IT wspierające obiekty agro.

Będzie także mowa o przyśpieszonym odchowie jałówek, hodowli minimalizującej użycie antybiotyków, dobrostanie, poprawie wydajności produkcyjnej, stacjach żywienia loch oraz efektywności płynnego żywienia.

Swoją premierę będą miały Akademia Zdrowego Wymienia, Akademia Zdrowego Cielaka, Akademia Mieszania Pasz. Dla hodowców bydła interesujące będą również warsztaty Krowie na Zdrowie.

Osoby, które planują budowę nowych obiektów inwentarskich, zobaczą i zwiedzą unikatowe makiety takich budynków, wraz z całym wyposażeniem w skali od 1:1. Ponadto odbędą się praktyczne warsztaty z ekspertami.

Nie zabraknie dyskusji poświęconych zwyczajom zakupowym Polaków, w tym ich preferencjom co do produktów mięsnych, nabiału, jajek czy zdrowej żywności.

odtłuszczone mleko w proszku, OMP, mleko, Komisja Europejska

Mleko w proszku z unijnych magazynów musi trafić na rynek

W tym roku Komisja Europejska będzie musiała opróżnić magazyny z mleka w proszku. Surowiec zgromadzony w 2015 roku powoli traci swoje wartości. Zdaniem niektórych ekspertów już teraz nadaje się on wyłącznie na cele paszowe....

Jak zapewniają organizatorzy, otwarta formuła Agro Days stanowi wyjątkową przestrzeń nie tylko dla praktyków i teoretyków z branży, ale dla każdego, kto interesuje się hodowlą czy rolnictwem.

To doskonała okazja, aby poznać bliżej firmy, z których produktów i usług korzystamy na co dzień. Wśród nich będą m.in. Agrotechnika Paweł Owczarek, Dankoss, De Heus, Corteva Agriscience, Fermo, Lely, Hopex, Indrol, Indyk Śląsk, Inwest Agro, PH Elem oraz Venneker.

Dla hodowców przygotowano także dodatkowe atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami, Złotą Kartę Uczestnika Agro Days z możliwością zdobycia Certyfikatu Odpowiedzialnego Hodowcy oraz pokaz gotowania na żywo z MasterChefem.

Ponadto, odwiedzający mają zapewnione darmowe strefy gastronomiczne, bezpłatny parking oraz specjalną przestrzeń dla najmłodszych. Wstęp jest wolny, ale wymaga rejestracji. Można ją dokonać TUTAJ

Jeśli nie masz kodu uprawniającego do bezpłatnej rejestracji napisz na: agrodays@deheus.com.

Szczegółowy program wydarzenia Agro Days. Dni Hodowcy 2019 można znaleźć TUTAJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

4.05.2022-17.06.2022 - ruszył nabór wniosków o dofinansowanie na tworzenie grup i organizacji producentów

29.03.2022– 27.05.2022 - modernizacja gospodarstw rolnych – obszar a, tj. rozwój produkcji prosiąt

29.03.2022– 27.05.2022 - modernizacja gospodarstw rolnych – obszar e, tj. nawadnianie w gospodarstwie

31.06.2022 – 29.05.2022 - premie dla młodych rolników

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

do 31.05.2022 - nabór wniosków o dopłaty do zakupu nawozów zakupionych w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja br.

do 31.05.2022 - indywidualni hodowcy mogą ubiegać się o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt