Agrifirm ze złotym medalem Targów Ferma 2020

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
16-03-2020,10:00 Aktualizacja: 16-03-2020,9:50
A A A

Aim for Zero firmy Agrifirm to koncepcja żywienia prosiąt bez udziału tlenku cynku. Otrzymała ona Złoty Medal Targów Ferma 2020 oraz znak Nowość 2020.

Agrifirm wraz z Nuscience oferuje hodowcom to rozwiązanie po to, aby wspomagać hodowlę wolną od antybiotyków i tlenku cynku.

Aim for Zero ma na celu żywienie prosiąt w okresie odsadzeniowym paszą, która jest odpowiednio zbilansowana, przede wszystkim pod kątem ilości białka i wapnia.

Koronawirus, COVID-19, zwierzęta hodowlane, dobrostan zwierząt, kwarantanna, POLPIG, wirus, hodowcy zwierząt, MRiRW

Co z produkcją zwierzęcą w sytuacji kwarantanny pracowników?

Bezpieczeństwo żywnościowe kraju wymaga stworzenie "zielonego korytarza" dla producentów i dostawców żywności. Tak uważa Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej POLPIG. Hodowcy i producenci...

Ilość białka ogólnego w mieszance dla tych zwierząt będzie ograniczona. Wyższa ma być za to jego wartość biologiczna czyli zawartość aminokwasów. Istotną rolę w paszy odgrywa również włókno.

w ramach Aim for Zero firma bazuje m.in. na wyciągach roślinnych oraz preparatach wiążących mikotoksyny. Koncepcja ta wzmacnia wewnętrzną barierę jelitową przez zabijanie bakterii, blokowanie oraz przechwytywanie tych patogenów i produkowanych przez nie toksyn.

Do jego głównych korzyści należy niższa śmiertelność prosiąt, mniejsze zużycie, antybiotyków i unikanie aktywacji układu odpornościowego, dzięki czemu białko i energia są pożytkowane na przyrost masy ciała, a nie na walkę z patogenami.

Hodowcy trzody chlewnej, jak podkreśla Agrifirm, w ramach koncepcji Aim for Zero mogą stosować mieszankę pełnoporcjową Babistar Wean Safe.

  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement